comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Fatih Terim'den sonra 1 yılı dolduran olmadı

18 Aralık 2017, Pazartesi 19:35
Galatasaray'da Fatih Terim'den sonra 1 yılı dolduran olmadı

Galatasaray'daki teknik direktörlük görevini 2013 yılında bırakan Fatih Terim, bu makamda 1 yılı doldurabilen son hoca oldu.

FutbolArena - Galatasaray'da teknik direktör istikrarsızlığının son kurbanı Igor Tudor oldu. Yeni Malatyaspor mağlubiyetin ardından görevine son verilen Igor Tudor, Fatih Terim döneminden bu yana 1 yılı dolduramayan 6. hoca oldu.
 

Galatasaray'ın Fatih Terim'den sonraki teknik direktörleri ve görev süreleri


Fatih Terim'in 2013 yılında Galatasaray teknik direktörüyken, A Milli Takımı da çalıştırmaya devam etmesi kulüpteki sonuna neden oldu. 22 aylık görevine son verilen Fatih Terim, 24 Eylül 2013 tarihinde Galatasaray'dan ayrıldı.

TERİM'DEN SONRA YAŞANAN İSTİKRAR SORUNU
Galatasaray yönetimi Fatih Terim'den boşalan teknik direktörlük görevine ilk olarak Roberto Mancini'yi getirdi. 8 ay görevde kalan Mancini, koltuğunu 2014 yılında Prandelli'ye devretti ancak bu dönem de sadece 5 ay sürdü.

3 KUPALI HAMZAOĞLU DA GÖNDERİLDİ

30 Kasım 2011'de göreve gelen Hamza Hamzaoğlu, 353 günlük kariyerine 3 kupa sığdırsa da 1 yılı dolduramadan kovuldu. Hamzaoğlu'ndan sonra geçiçi olarak Taffarel, ardından da Mustafa Denizli, Galatasaray'ın teknik direktörü oldu. 

SADECE 40 GÜN GÖREV YAPTI

İstikrarsızlığın zirve yaptığı bu dönemde, 40 gün sonra istifa eden Mustafa Denizli'nin yerine altyapı hocası Jan Olde Riekerink getirildi. 11 ay görevde kalan Riekerink, bu sürece 1 Türkiye Kupası ve 1 Süper Kupa sığdırdıktan sonra koltuğunu Igor Tudor'a devretti. Ve son olarak Karabükspor'u bırakarak Galatasaray'a imza atan Igor Tudor da 10 ay sonra görevden alındı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.