comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Fatih Terim'den flaş sol bek kararları

07 Ocak 2018, Pazar 11:15
Galatasaray'da Fatih Terim'den flaş sol bek kararları

Galatasaray yönetimi sol bek transferi için arayışlarını sürdürürken bir yandan da kadroda bulunan Latovlevici'yi elden çıkarmanın planını yapıyor.

FutbolArena ÖzelGalatasaray takımının kadro matematiğini enine boyuna masaya yatıran Teknik Direktör Fatih Terim, Latovlevici'yi gözden çıkardı. Galatasaray Transfer haberleri FutbolArena'da.


Galatasaray'da Fatih Terim'den flaş sol bek kararı


Galatasaray yönetimi sol bek transferi için arayışlarını sürdürürken bir yandan da kadroda bulunan Latovlevici'yi elden çıkarmanın planını yapıyor. İmparator kadroda yer açılması adına Latovlevici'nin başka kulübe transferi için mevcut koşulların sağlanması halinde ayrılmasının doğru olacağını belirtti.

KENDİSİNE KULÜP BULMASI İSTENDİ
Galatasaray'da De Jong'un ardından Latovlevici'den de kulüp bulması istendi. Şu anda kadrosunda 14 sözleşmeli lejyoner oyuncusunu bulunan Galatasaray'da Terim, sol bek bölgesi üzerindeki planlarını yaptı. Fatih Terim'e göre işte sol bek planı ve bu kararın nedeni;


İşte Galatasaray'ın sol bek transferi planı


Galatasaray'da Teknik Direktör Fatih Terim, kiralama formülü ile de olsa sol bek takviyesine kesin gözle bakıyor. Evra'nın transferini şu an için onaylamayan Fatih Terim, sol bek alternatiflerini inceliyor, görüşmelerde bulunuyor. En kötü olasılıkla Fatih Terim, Galatasaray'a dönmeye hazır olan Lionel Carole'ü geri çağıracak.

HAKAN BALTA'YA LİSANS ÇIKARILIYOR

Lionel Carole ya da bir başka isim kim gelirse gelsin sol bekte Fatih Terim'in kulübede yer almasını düşündüğü yedeği ve alternatifi Hakan Balta olacak. Yerli kontenjanının da şu anda dolu olması nedeniyle sezon başında A Takım kadrosunda Gökay Güney, Sefa Özdemir, Barış Zeren arasından bir gencin yerine hemen Hakan Balta'ya lisans çıkarılacak.

Hakan Balta'nın takıma dönmesi ile birlikte Martin Linnes'in de, sol bekte en az Latovlevici kadar iyi bir performans ortaya koyduğunu düşünen Fatih Terim, bu yüzden Rumen sol bekin transferine izin verdi.

KONTENJANDA YER AÇMAK ADINA..

Kadroda yeni transferle birlikte sol bekte 4 alternatifin çok fazla olacağını belirten Terim, kontenjanda yer açmak adına Latovlevici'nin ismini verdi.

Rumen sol bek ve menajerine transfer görüşmeleri yapmaları adına izin verildi. Sezon sonunda kontratı bitecek olan Latovlevici için Galatasaray Kulübü herhangi bir bonservis bedeli talep etmeyecek. Rumen sol beki almak isteyen kulüpler bedelsiz olarak kadrosuna katacak. Latovlevici'nin çalışma disiplini, karakterini beğenen Terim, oyuncuyu kadro dışı vs. bırakmayacağı öğrenildi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"