comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Fatih Terim 8 yıldız için karar verdi

16 Şubat 2018, Cuma 09:36
Galatasaray'da Fatih Terim 8 yıldız için karar verdi

Galatasaray'da teknik patron Fatih Terim, Donk, Yasin Öztekin, Latovlevici, Koray, Nagatomo, Denayer, Carrasso ve Eray İşcan için kararını verdi. 

FutbolArena - Galatasaray'da yeni teknik patron Fatih Terim, kurmayları ile yaptığı toplantıda takımda geleceği henüz netleşmeyen 8 yıldız ismin değerlendirilmesi yapıldı. Fatih Terim ve kurmayları geride kalan haftalarda gösterilecek performansa göre oyuncuların durumunu yeniden değerlendirecek. 

Galatasaray'da teknik patron Fatih Terim, Ryan Donk, Yasin Öztekin, Latovlevici, Koray Günter, Nagatomo, Jason Denayer, Cedric Carrasso ve Eray İşcan için kararını verdi. 


Galatasaray'da 8 yıldız için karar verildi


Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, sarı-kırmızılı takımda teknik direktör Fatih Terim ve ekibi, Donk, Yasin Öztekin, Latovlevici, Koray, Nagatomo, Denayer, Carrasso ve Eray İşcan için son kararı sezon sonunda alacak. Oyuncular yerini korumak için büyük savaş verecek.
BİRKAÇ AYLIK PERFORMANSA BAĞLI

Galatasaray'da yaz transfer dönemi çok hareketli geçecek. Cim-Bom'da sezon sonunda sözleşmesi bitecek 8 futbolcunun kaderi ligdeki sıralamaya göre belli olacak. Ryan Donk, Yasin Öztekin, Latovlevici, Koray Günter, Nagatomo, Denayer, Carrasso ve Eray İşcan'ın gelecekleri birkaç aylık performanslarına bağlı. Sarı-kırmızılı takımda futbolcuların durumlarıyla ilgili herhangi bir karar alınmadığı, 2 sene önce Kasımpaşa'dan 2.5 milyon Euro'ya transfer edilen, ancak beklentilere yanıt veremeyen Ryan Donk'un bile kalma umudunun olduğu ortaya çıktı. Yasin Öztekin ise 4 yıl sonunda yeni bir mukavele için performansını artırıyor.

Tecrübeli futbolcunun kalabileceği ama kalan haftalardaki oyununun ücretini etkileyeceği bildirildi. Sezon başında 1 senelik anlaşma sağlanan Latovlevici de 1 senelik opsiyon için daha iyi olması gerektiğinin farkında.  2014'te Galatasaray'a gelen ama istediği formayı alamayan Koray Günter ise 23 yaşında olmanın avantajını yaşıyor. Yeni sözleşmenin şartları için o da kendini kabul ettirmek zorunda.

JASON DENAYER İÇİN TEKNİK EKİBİN RAPOR ÖNEMLİ

Galatasaray'ın kiralık oyuncuları Nagatomo ve Denayer için de durum farklı değil. Japon futbolcu hemen göze girerken, şanssız bir sakatlık geçiren Denayer'le ilgili teknik kadronun raporu büyük önem taşıyor.  Cim-Bom'da durumları belirsiz olan diğer isimler kaleciler. 36'lık Carrasso ile Eray İşcan'ın sözleşmeleri de yine sezon sonunda bitiyor. Bu iki eldivenin durumları da yine yaz döneminde değerlendirilecek.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.