comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Fatih Altaylı'dan Dursun Özbek'e eleştiri

13 Aralık 2017, Çarşamba 15:22
Galatasaray'da Fatih Altaylı'dan Dursun Özbek'e eleştiri

Galatasaray Divan Kurulu'nda Fatih Altaylı, Başkan Dursun Özbek'i eleştirdi.

FutbolArena - Galatasaray'da geçtiğimiz günlerde Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın talebiyle Fatih Altaylı ihraç için disipline sevk edilmişti. Bugün Divan Kurulu'nda Fatih Altaylı salonda bulundu ve önemli açıklamalar yaptı. Başkan Dursun Özbek de Fatih Altaylı'ya cevap verdi.


Fatih Altaylı'nın Dursun Özbek hakkındaki sözleri


Dursun Özbek'e hitaben konuşan Altaylı, "Ben Galatasaray'dan af diliyorum. Siz Galatasaray'ı yönetecek güçte değilsiniz. Sizden özür dilemiyorum." dedi.

Altaylı ayrıca "Kimse eleştiri hakkımı elimden alamaz. Rahmetli Özhan abi beni arar, 'Eşek oğlu eşek yine ne yazdın benim hakkımda' der kızardı ama gelirdi; viskimizi açardık, uzlaşırdık." ifadelerini kullandı. Altaylı "Galatasaray Kulübü, Amerikancı bir terör örgütü ile bağdaştırıldığında benden başka savunan var mı?" şeklinde de konuştu.


Dursun Özbek'ten Fatih Altaylı'ya cevap


Dursun Özbek, Fatih Altaylı'ya hitaben, "Sevgili Fatih. Galatasaray aşığısın biliyorum. Ama bu durum yerden yere vurarak olur mu? Hakaret eder gibi genel kurulda hitap ediyorsun. Nuri Alço benzetmesi falan...Her kim Galatasaray'a hakaret ederse karşısında beni bulur." dedi.
Dursun Özbek konuşmasının devamında "Ben Fatih Altaylı'ya hakkımı helal ediyorum. Galatasaray sevgisi olan kimse benim düşmanım olamaz." ifadelerini kullandı.

KEMERBURGAZ TESİSLERİ HAYIRLI OLSUN

ündemlerinde olan projeler hakkında bilgi veren Özbek, “En önemlilerinden birisi Florya'nın taşınması. Birçok sebebi vardı. Ekonomik olarak değeri çok önemliydi. Kulübe katkı vermek için proje başlatmıştık. Florya Galatasaray'a dar geliyordu. İki tane nizami sahası vardı. Gelişen futbol ekonomisi çerçevesinde daha uygun bir yere taşınmak zorunluydu. Kemerburgaz'da 140 dönüm arsa için çalışma içindeydik. Orman içinde altı tane sahası, kapalı salonları, altyapıya hizmet edecek bir kompleks olacak. Bununla ilgili çalışma içindeydik. Arazi Savunma Bakanlığı'na ait. Hasdal Kışlası'nda bulunuyor. Dün itibariyle neticelendi. Savunma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı'ndan izinleri alarak, bunun nihai kararı için Başbakanlığa gittik. Dün Başbakanla görüştüm. Onun da olurunu aldım. Kemerburgaz Tesisleri hayırlısı olsun. Desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı, Başbakan, Savunma ve Maliye Bakanlığı'na teşekkür ederim. Kemerburgaz yerleşkesinin projesi yapıldı, hazır. Çalışma gerekiyordu. Arazinin üst kullanım hakkı için gerekli izinler alındı. Emlak Konut yapacak” diye konuştu.

"SPOR SALONUN RUHSATINI ALMIŞTIK"

Ali Sami Yen Spor Kompleksi yanında yapılacak spor salonu projesi için açıklamalarda bulunun Özbek, ruhsatı daha önce aldıklarını belirterek, “Burada çok öneli husus var. Kapalı spor projesi benim bir projem değil. Stat yapılırken, projenin içinde var. Bu salonun yapılması burayı projelendiren kişilerin yaptığı bir şeydi. 1 seneden beri çalışıyorum. Prosedürler zaman alıyor. Genel kuruldan önce Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bizzat kendisi ruhsatı getirdi” şeklinde konuştu.
 

Galatasaray müzesi ne zaman açılacak?


Konuşmasında müjde veren Başkan Özbek, Türk Telekom Stadyumu'nda müze yapılacağını açıkladı. Müze için çok evvelden beri çalışma yaptıklarını ifade eden Özbek, “Daha önce bazı çalışmalar yapılmış. Müzenin stadın içinde modern, dünyada eşleriyle yarışabilmesi için çok önemsedik. İnşaatı ve organizasyonu başladı. Ocak ayında açılışını yapacağız. Galatasaray'ın tarihi yaşaması lazım. Tarihi yaşarken, ekonomisine de katkı vermesi lazım. Taraftalar müzede gezmenin yanında stat turu, restoranlarda yeme ve soyunma odalarını gezme şansı olacak. Bu projede Galatasaray'ın bütün sevenleri bir araya geldi. Örnek bir çalışma sergilendi. Her kim Galatasaray'a fayda sağlayacaksa katkı verdi. Kendilerine buradan teşekkür ederim. Özellikle Candan Erçetin'in büyük desteği var. Galatasaray'ın etrafında birleşmemiz lazım. Eğer müzede bunu yapabiliyorsak her yerde bunu yapabilmemiz lazım” diye konuştu.

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (25 Mart 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.