comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da eski yönetici Levent Nazifoğlu'ndan şok sözler! 'Transferde yapılanlar...'

17 Temmuz 2017, Pazartesi 18:54
Galatasaray'da eski yönetici Levent Nazifoğlu'ndan şok sözler! 'Transferde yapılanlar...'

Galatasaray eski yöneticisi Levent Nazifoğlu, transfer süreciyle alakalı yönetim ve Dursun Özbek hakkında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray eski yöneticisi Levent Nazifoğlu'ndan bomba açıklamalar! Sneijder'in ayrılış süreci, geçmişte yapılan ve yapılamayan transferler dışında bu sezon yeni alınan oyuncuları değerlendiren Nazifoğlu, Dursun Özbek hakkında da gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 

"CAVANDA, SİGTHORSSON VE DE JONG'UN TRANSFERİNDE ONAY VERMEMİŞTİK"
Galatasaray'da yönetim refleksle hareket ediyor. Geçen yıl da böyle refleksle hareketler yapıldı. Cavanda, Sigthorsson ve De Jong'un transferinde scout ekibi ve biz transferlere onay vermemiştik. 


Galatasaray'da Sneijder nasıl gönderildi?


Mackolik Radyo'ya konuşan Galatasaray eski yöneticisi Levent Nazifoğlu, "Sneijder süreci böyle bitmemeliydi. Ben görevde olsaydım Sneijder krizi yaşanmazdı."Sneijder gerçekten önemli bir silah. Bütün yıldızlarda olduğu gibi idare edilmesi zor bir süreç. İdarecilik zaten bu. Biz devamlı akıl oyunları oynuyorduk Sneijder ile. Zevkliydi onu yönetmek. Ayrıldıktan sonra Sneijder ile görüştüm. Hayal kırıklığı yaşadı. Sneijder ile biz burada Düğün Dernek ile beraber yollamamız lazımdı. Omuzlarda göndermemiz lazımdı. Çok arzu ederdim." diye konuştu. 

"MAİCON'UN DEĞERİNDEN BİR ŞEY KAYBETTİRMEZ"

"Maicon'un 2 gol yedirmesi değerinden bir şey kaybettirmez. Yükleme yapılmıştır ve ondan ağırlaşmıştır. Skrtel'e de baktığınızda o da ağırdı ilk geldiğinde. Sonrasında düzeldi. Maicon da böyle olacak."

"BAŞKAN ÖYLE DİYOR AMA..."

"Florya'yı satalım, oradan gelecek paralarla borçlarımızı kapatalım ve geçen seneki hataları yapmayalım dendi. Şimdi baktığımız zaman başkan gözümüzün içine baka baka oradan gelen paralara güvenip iş yapmıyorum diyor. Zaten böyle bu paralar 1.5 milyara geldi. Önümüzdeki yıllarda ödenecek paraları vere vere... Bir dahaki sene yine transfer yapacaksınız. 5-6 sene sonra işler karışıyor."
 

Galatasaray'da Dembele transfer itirafı


Galatasaray'da görevde olduğu sürede yıldız futbolcu Dembele transferi gündeme gelirken, Nazifoğlu bu futbolcuyla anlaştıklarını fakat Başkan Dursun Özbek'in bütçenin olmadığını söylediğini iletti. Nazifoğlu bu noktada yönetimi eleştirid. 

"DEMBELE İLE ANLAŞMIŞTIK AMA BAŞKAN ALMADI"

"Dembele ile Florya'da anlaşmıştık. Başkan böyle bir bütçe yok dedi. Ancak kendi transferlerine bütçe çıkıyordu nedense. O gün istifa etmeliydim. Diğer transferlerde Eren, Tolga, Serdar Aziz ve Ahmet Çalık'ta benim onayım var. Bu oyuncuların alınmasındaki verilen paralarla ilgili bir yaptırırım yok. Tamamen Başkan ve kardeşinin ödediği paralar. Ancak orada direnebilirdim. Bunun için de pişmanlığım var. Serdar'a 4.5 milyon euro verdik. Karşılığında Bursaspor'a oyuncular verdik ve onların parasından kurtardık ama gelen futbolcular da olmadı. Serdar'ın hiçbir suçu yok. Gerçekten kaliteli bir insan ve iyi futbolcu. Sakatlığı tamamen buz hokeyi oyuncularda olan, buzlu zeminde yaşanan bir sakatlık. Herkes sakat alındı dendi ve çocuğu perişan ettiler."

"GALATASARAY'DA EGOLAR VE NORMAL İŞLEYİŞ VAR"

"Tolga Ciğerci'de onayım var ama scout ekibinden gelip, hocanın onayından çıktıktan sonra benim onayım geldi. Galatasaray'da egolar var ve normal işleyiş var. Dembele'yi öneriyorsunuz, böyle bir bütçemiz yok deniyor. Ben tekrar söylüyorum. Dembele ile anlaşmıştık ama başkan böyle bir bütçemiz yok dedi. Belki de o gün istifa etmeliydim. Ancak kendisi getirdiği zaman o bütçe çok daha fazla verilebiliyor."
 

Galatasaray'da Fatih Terim haberleri


Galatasaray'da bir dönem gündeme gelen Fatih Terim iddiaları hakkında eski yönetici Levent Nazifoğlu akşam saatlerinde A Spor'a konuşarak, "Riekerink ile anlaşmadan önce Fatih Terim için nabız yokladık." dedi. 

"GALATASARAY DÜZLÜĞE ÇIKTIKTAN SONRA BASIN TOPLANTISI YAPACAĞIM."

Levent Nazifoğlu A Spor'daki son konuşmasında ise adeta herkesi merakta bırakan açıklamalarda bulundu. Nazifoğlu, "Galatasaray düzlüğe çıksın, projeler tamamlansın. O zaman bir basın toplantısı yapacağım ve Faruk Süren dönemi dahil tüm başkanların ne yaptıklarını anlatacağım." diye konuştu. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"