comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Erman Kunter gönderildi mi? Açıklama...

03 Ocak 2018, Çarşamba 23:00
Galatasaray'da Erman Kunter gönderildi mi? Açıklama...

Galatasaray Odeabank'ta Darüşşafaka karşısında alınan mağlubiyetin ardından taraftarların istifaya davet ettiği Erman Kunter ile yolların ayrıldığı iddia edildi. Galatasaray yönetiminden FutbolArena'ya bu konu hakkında açıklama geldi. 

FutbolArena Özel - Galatasaray Odeabank'ın ULEB Avrupa Kupası'nda Darüşşafaka ile oynadığı karşılaşmada 84-65 mağlup olmasının ardından taraftarlar antrenör Erman Kunter ve Can Topsakal'ı istifaya davet etti. Galatasaray kulübü resmi internet sitesinden yönetim kurulu üyesi Can Topsakal'ın basketboldaki görevinden istifa ettiği duyurulmuştu. Hemen akabinde Erman Kunter ile de yolların ayrıldığı iddia edildi. 


Galatasaray'da Erman Kunter ayrıldı mı?


Galatasaray Odeabank'ın Darüşşafaka karşısında aldığı mağlubiyetin ardından taraftarların protesto ettiği antrenör Erman Kunter ile yolların ayrıldığı iddia edildi. Galatasaray yönetiminden FutbolArena'ya yapılan açıklamada henüz yönetim kurulunun böyle bir kararı olmadığı iletilirken, diğer taraftan yönetimin de takımın gidişatından memnun olmadığı ve önümüzdeki saatlerde bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapılacağı ve bir karar alınacağı ifade edildi. 

ERMAN KUNTER MAÇ SONU NELER SÖYLEDİ?
Galatasaray Odeabank Başantrenörü Erman Kunter, “Sürekli aynı senaryoyu yaşıyoruz. Maçı kazanmak adına savaşmıyoruz. Takım ruhundan uzaklaşıyoruz. Çok kötü başlamadık ama bunu devam edemedik. Çok ucu ucuna kaybettiğimiz için takım sarsılıyor. Avrupa kupası maçlarının devamını göreceğiz

"BİR ŞEY VARSA GALATASARAY YÖETİM KURULU KARARI VERİR."

4 sayı mağlup iken başlıyor. Ondan sonrada artarak gidiyor. Bu takımı kötü etkiliyor. Bu oyunda takımı destekliyorsanız, sonuna kadar desteklersiniz. Biz de çok farklı oluyor. Bazen öndeyiz; bana, hakeme niye itiraz etmiyorsunuz diyorlar. Bunun sonu yok. Bizi bırakın oyuncular, en azından verdikleri emeklerin karşılığını almak istiyorlar. Bizim en büyük sıkıntımız bu. Bazı sorunlarımız var. Onları da çözmeye çalışıyoruz. Biz ilk defa böyle farklı skorla maç kaybettik. Kötü bir takım değiliz. Bazen bu tip mağlubiyetlerin faydası olur. Çok büyük destek görmüyoruz. Bir şey varsa Galatasaray Yönetim Kurulu karar verir. Üzüldüğüm taraf oyuncuların emekleri var. Emeğe saygı göstermek çok önemli."

CAN TOPSAKAL AÇIKLAMASI

"Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Can Topsakal, yönetim kurulundaki basketbol şubesiyle ilgili görevlerini bırakmıştır.

Can Topsakal, yönetim kurulundaki diğer görevlerine devam edecektir.
 
Galatasaray Spor Kulübü"

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"