comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Dursun Özbek'ten 'yabancı sınırı' yalanlaması!

06 Eylül 2017, Çarşamba 22:12
Galatasaray'da Dursun Özbek'ten 'yabancı sınırı' yalanlaması!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yabancı sınırı hakkında kendi ağzından yapılan haberleri yalanladı.

FutbolArena Özel - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transferde yabancı oyuncuya ağırlık veriyor. Son günlerin en çok konuşulan konusu ise Süper Lig'de yabancı yasağının geri getirilmesi oldu. Galatasaray taraftarları bu değişime şiddetle karşı çıkarken, başkan Dursun Özbek'in bu konuda yaptığı iddia edilen açıklamalar sosyal medyaya damga vurdu. Gerçeklere FutbolArena ulaştı.


Dursun Özbek'in yabancı sınırlaması hakkındaki açıklamaları doğru mu?


FutbolArena'nın edindiği bilgilere göre Dursun Özbek, idarecilere yaptığı açıklamada sosyal medyada yer bulan yabancı sınırı hakkındaki sözlerinin kurmaca olduğunu söyledi.  Dursun Özbek "İstiklal Marşı okuyor diye Türk futbolculara neden milyon Eurolar ödeyelim" şeklinde bir açıklama yapmadığını bildirdi.

DURSUN ÖZBEK CUMA GÜNÜ KONUŞACAK!
Bu akşam saatlerinde sosyal medyaya düşen ve söylediği iddia edilen açıklamaların kendisine ait olmadığını belirten Dursun Özbek, bu konuda ilk kez Cuma günü konuşacak.

FutbolArena'nın aldığı son dakika bilgisine göre Galatasaray Kulübü, 1 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattığı Jason Denayer için Cuma günü Türk Telekom Stadyumunda imza töreni ve basın toplantısı düzenleyecek.

Denayer'in imza törenine Başkan Dursun Özbek de katılacak ve yabancı sınırlaması ile yapılan tartışmalar başta olmak üzere tüm sorulara yanıt verecek
 

Dursun Özbek'in yaptığı iddia edilen yabancı kuralı açıklamaları:


Dursun Özbek'in yabancı yasağının yeniden getirilmesi hakkında "Sadece İstiklal Marşı okuyor diye Türk futbolculara neden milyon Avro'lar ödeyelim. Milli takımdaki sorun kendini geliştiremeyen Türk futbolcularda. Formayı hak eden giyiyor. Biz de dışarıya milyon Avro'ları ödemek istemeyiz ancak şu anki şartlar bunu gerektiriyor. Türk futbolcular clublerde vakit öldüreceklerine, antrenmanlarına dikkat etsinler. Futbolu hobi olarak değil meslek olarak ifa etmeyi öğrensinler. Dünyada ilk ona giren futbolcuların başarılı olmalarının sırrı, yaptıkları işi ciddiye almaları ve gereken önemi vermeleridir. Medyada Galatasaray'a algı operasyonu yapılıyor. Biz de yapılan bu algıya karşı her türlü önlemi alacağız. Konuyu beIN SPORTS yöneticileriyle de konuşacağız. Taraftarlar da yabancı sınırlaması gelmesini istemiyor." dediği yazılmıştı.

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz?

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.