comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Dursun Özbek'ten sert tepki

16 Ağustos 2017, Çarşamba 13:42
Galatasaray'da Dursun Özbek'ten sert tepki

Galatasaray'da olağanüstü divan kurulu toplantısı yapıldı. Gayrettepe Dedeman Otel'de gerçekleştirilen toplantıdaki detaylar FutbolArena'da .

FutbolArena - Galatasaray'da olağanüstü divan kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Gayrettepe Dedeman Otel'de yapılan Divan Kurulu toplantısında gerginlik yaşandı.

Toplantıda, Galatasaray futbol takımında üst üste yapılan yüksek maliyetli transferlerin yanı sıra Riva-Florya projelerindeki gelişmeler, Galatasaray Adası ve diğer tesislerle ilgili bilgiler değerlendirildi. Divan kurulunda ilk sözü Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek aldı.
 

Galatasaray Divan Kurulu'nda öne çıkan açıklamalar


"CEVABI İSTENEN SORULARI KAP'A VERDİK"
Galatasaray Başkanı olarak 3 yıldır her toplantıya katıldı. Yaz ayında 2 ay hariç her ay toplantı yapıyoruz. Olağanüstü kelimesi olunca iş farklı anlaşılıyor. Cevabı istenen soruların %90'ını zaten KAP'a yaptık.

"NEDEN OLAĞANÜSTÜ DİVAN KURULU?"

Transferlerin maliyetlerini KAP'a bildiriyoruz. Bunun için olağanüstü çağrı yapmanın nedenini anlayamıyorum. 34 milyon Euro bonservis bedeli harcadık. 20 milyon Euro'ya da futbolcu sattık. 14 milyon Euro'ya yeni takım kurduk.

"10 MİLYON EURO'YA KADRO KURACAZ"

Göndereceğimiz oyuncular da var. 4-5 milyon Euro daha gelir elde edeceğiz. Yani 10 milyon Euro'ya takımı yeniliyoruz. Yarattığımız takımın sergilediği performansı da hepiniz gördünüz.

"RAKAMLAR UEFA'NIN BELİRLEDİĞİ ÖLÇÜDE"

Göreve ilk geldiğimizde yıllık sporcu ödemesi 77 milyon Euro'ydu. Her yıl düşürerek bu sene 61 milyon Euro'ya getirdik. Menajerlere ödediğimiz rakamlar UEFA'nın belirlediği ölçüde.

"14 MİLYON EURO ÇOK MU?"

5 seneye yayılmış parayı sanki bugün toplu şekilde ödeyecekmişiz gibi gösteriyorlar. İnsaf yahu! Bu sezon gelir-gider tablosunda transferlere harcadığımız para 14 milyon Euro. Yepyeni bir takım için bu çok mu?

"ORTAMI GERMEK İÇİN HER ŞEYİ YAPTINIZ"

Galatasaray'da divan kurulu çıkan olaylar üzerine sonlandırıldı. Levent Nazifoğlu toplantı devam ederken salondan çıkacağı sırada yöneticilerin bulunduğu masaya dönüp Alper Narman'ı işaret ederek, "Dışarı gel" şeklinde el hareketi yapınca ortalık karıştı. Alper Narman ayağa kalkmaya çalışınca başkan ve diğer yöneticiler onu önledi. 

Ve Dursun Özbek büyük bir tepkiyle, "Yeter artık, gel gel nereye kadar" diyerek divan başkanından söz isteyerek toplantıyı bitirmek istedi. Dursun Özbek sözlerini tamamladıktan sonra toplantı sona erdi.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)