comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Dursun Özbek'ten Lucescu'ya yabancı sınırı yanıtı

07 Kasım 2017, Salı 13:09
Galatasaray'da Dursun Özbek'ten Lucescu'ya yabancı sınırı yanıtı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun yabancı kuralı hakkındaki açıklamalarına yanıt verdi.

FutbolArena - Galatasaray Spor Kulübü ile Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek "Sarı Kırmızı Kareler" yarışmasının ödül töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Dursun Özbek, gündemdeki yabancı sınırı tartışması ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:
 "Konuyla ilgili Kulüpler Birliği Vakfı olarak bir toplantı yapacağız. Yabancı sınırlaması konusu Süper Lig AŞ'yi ve alt ligleri ilgilendiren bir konu... Bu toplantının neticesinde, bir ortak çalışmanın sonucunda Türk futbolunun faydasına bir karar alınması konusunda mutabakatımız vardır. Federasyonla görüşerek bir yol haritası çizilecek. Sayın Lucescu'nun konuyla ilgili açıklamasını ben de okudum. Ama şu an için böyle bir mutabakatımız yok. Kulüpler Birliği bu konuyla ilgili bir toplantı yapacak neticesine bağlı olarak federasyonla bir araya geleceğiz. Sayın Lucescu kendi fikrini açıklıyor. Bu, federasyonun bir görüşü olsaydı; bize direkt olarak iletirdi."
 

Mircea Lucescu'nun İtalya'ya verdiği röportaj


Lucescu, "Napoli çok iyi oynuyor ama Juventus daha da organize bir takım. Juventus'u sevdiğimi söyleyebilirim. Son yıllarda Avrupa'da Napoli felaket yaşıyor. Bakalım Shakhtar Donetsk maçı nasıl olacak. Ben Ukrayna'da aynı ekibi bıraktım" diye konuştu.

"TFF İLE YABANCI OYUNCU SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ"

Milli takımla ilgili önemli açıklamalar da yapan Lucescu, yabancı oyuncu sistemini TFF ile birlikte değiştireceklerini söyledi. İtalyanlar'ın, Süper Lig'de oynayan oyuncuların %65'i yabancı. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz? sorusuna Lucescu, "Federasyon ligimizi yabancılarla sınırlıyor. Ancak Yurtdışında da Türk oyuncularımız var. Doğu ülkelerinde yabancısız olmaz. Cengiz Ünder ise ayrı bir konu. Cengiz, Emre Mor, Enes Ünal gibi gençler, çok erken dönemde yurt dışına gidiyorlar ve forma şansı bulamıyorlar. Takımında oynamayanı, ben nasıl milli takıma çağırayım. Yeni bir sistem getireceğiz" dedi.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)