comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Dursun Özbek'ten Cemal Özgörkey'e çağrı

12 Nisan 2018, Perşembe 15:33
Galatasaray'da Dursun Özbek'ten Cemal Özgörkey'e çağrı

Galatasaray'da Başkan Mustafa Cengiz'in genel kurul tarihini kısa süre içerisinde 26 Mayıs olarak duyurması beklenirken kulisler de hareketlendi.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da yaklaşan seçimle birlikte hareketli saatler yaşanıyor. Galatasaray'da Başkan adayı olması yönünde teklif ve baskılar alan Cemal Özgörkey bu konuda henüz kararını vermedi.
 

Dursun Özbek ve Cemal Özgörkey seçime girecek mi?


Bu kez güçlü bir liste ile 26 Mayıs'taki Seçimlere aday olarak girmeye hazırlanan Dursun Özbek, Cemal Özgörkey'i listesine almak istiyor. Dursun Özbek'in kabul etmesi halinde Cemal Özgörkey'i 2. başkanlık görevini vermek üzere listesinde yer vermesi bekleniyor. Dursun Özbek'in, bu teklifini ise Cemal Özgörkey değerlendirmeye alırken 1 haftalık süreçte kesin kararını vereceği belirtildi.
 

Galatasaray'da seçim ne zaman yapılacak?


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu, dün yaptığı toplantıda seçimli genel kurulun 19-26 Mayıs tarihinde yapılması kararını aldı.

Kısaca Galatasaray Kulübü, 26 Mayıs'ta sandık başına gidip 38. başkanını seçecek. Liglerin bitmesinin ardından 1 hafta sonra Galatasaray, yeni başkan ve yönetim kurulunu seçmiş olacak. 
DURSUN ÖZBEK ADAY OLACAK MI?

Seçim öncesi Mustafa Cengiz'in yanı sıra Ali Fatinoğlu da Galatasaray'a başkan adaylığını açıkladı. Sandıktan mağlubiyetle ayrılan Dursun Özbek ise son kararını tatilden döndükten sonra açıklayacak.

Mustafa Cengiz, mali genel kurulda Dursun Özbek'in ibra edilmesinden ardından "Genel kurul kaos istemediğini gösterdi. Bu neticeden aldığımız ders var. Yönetimlere çok ciddi eleştiriler oldu. Biz kendi adımıza bundan pay çıkardık." açıklamasını yapmıştı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"