comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Dursun Özbek'ten Arda Turan itirafı

15 Ağustos 2017, Salı 21:12
Galatasaray'da Dursun Özbek'ten Arda Turan itirafı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek NTVSpor'un konuğu oldu. Dursun Özbek önemli mesajlar verdi.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, NTVSpor'un konuğu oldu. Özbek %100 Futbol'da Rıdvan Dilmen'in sorularına yanıt verdi. 


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten transfer açıklamaları


"Galatasaray'ın Östersunds'a yenilmesi takımda bir travmaya neden oldu. Lige kadar bu travmayı atlatmamız gerekiyordu." diyen Dursun Özbek, "Geçtiğimiz sezon yaşanan sıkıntılar nedeniyle de takımı büyük oranda değiştirme kararı aldık." dedi.

Galatasaray'ın dünkü maçına da değinen Özbek, "Dursun Özbek: "Bulunduğum pozisyonun keyifli olduğunu söylemem ama dünkü futbolu gördüğümde doğru iş yaptığımızı fark ettim. Dünkü duygularımı anlatmaya ifade edemem" dedi.
Dursun Özbek ayrıca "Eksikleri iyi tespit ettiğimizi düşünüyorum. Transferlerimiz karşılığını verdi. Taraftarlarımız da mutlu oldu." ifadelerini kullandı.


Dursun Özbek'ten Igor Tudor açıklaması


Teknik Direktör Tudor hakkında da konuşan Özbek "Biz iş disiplini olan, heyecanını ve enerjisini oyuncularına aktarabilen bir isim arıyorduk. Çok deneyimli alternatif hocalar da düşünülebilirdi ama heyecanlarını yitirmiş olabilirlerdi. Biz Tudor'un enerjisinden memnun kaldık ve kendisine güveniyoruz" dedi.


Galatasaray'da oyuncuya bağımlı düzen var mı?


Galatasaray'da geçen sezon oyuncuya bağımlı bir düzen olup olmadığına dair açıklamalarda bulunan Özbek, "Bunu hiçbir yönetici kabul edemez ancak Galatasaray yıllanmış bir takımdı bazen öyle oyuncular vardır ki, takımı çok sever ama yıllar geçtikçe takım içinde söz sahibi olduğuna inanır ve bazen yönetimle yarışmaya başlar. Bu onlar kötü insan veya kötü oyuncu olduğu için değil ama bu zarar verebilir" dedi.


Dursun Özbek'ten transfer açıklaması


Transfer konusunda da yorumlarda bulunan Özbek, "Rakip başkanlar arıyor, Galatasaray'da ne oldu, uçaklar inip duruyor diyorlar, Galatasaray muhalefetinden de sürekli eleştiriler geliyor, Riva'yı sattılar, transfer yapıyorlar diyorlar. Bunlar tamamen mesnetsiz" dedi. 

Bonservis olarak 18 milyon euroluk oyuncu sattıklarını söyleyen Dursun Özbek, "Aldığımız tüm oyuncular ile birlikte şuan eksi 16 milyon euro seviyesindeyiz" dedi. 

Ayrıca Dursun Özbek, takımın maaş bütçesinin de 62 milyon euro seviyesinde kaldığını söyledi. 

ÖZBEK'TEN AYSAL YÖNETİMİNE ELEŞTİRİ

Kendilerinden önceki yönetim nedeniyle ilk sezonda UEFA'dan FFP cezası aldıklarını dile getiren Özbek, "Bu ceza nedeniyle gelirlerimiz düştü. Avrupa'ya gidemeyeceği kesinleşen takım için taraftarın kombinesi düştü, transferde oyuncu almak zorlaştı" dedi.
Dursun Özbek ayrıca "Seçildiğim günden beri söylüyorum: Galatasaray bu faiz sarmalından çıkmalıdır. Geçen sezon sadece 150 milyon TL faiz borcu ödemişiz" dedi.
Dursun Özbek ayrıca "Riva arazisinden 1-1.5 milyar lira gelir bekliyoruz" ifadelerini kullandı.


Dursun Özbek'ten transfer ve Arda Turan açıklaması


Arda Turan transferi hakkında konuşmak istemediğini söyleyen Dursun Özbek, "Arda'nın durumu hassas bir konu. Barcelona'nın oyuncusu. Bu konuda konuşmayı sakıncalı buluyoruz" şeklinde konuştu.

"Arda Galatasaray'a gelmek isterse kapımız açık" diyen Özbek, "Her zaman her yerde söylüyorum. Arda Türkiye'nin ve Galatasaray'ın yetiştirdiği bir dünya yıldızı. Arda'yı kim kadrosunda görmek istemez. Arda'yı kulübünde görmek ister misin sorusu ekmek su ister misin sorusunu gibi" ifadelerini kullandı.

Özbek ayrıca "Barcelona Arda için 20 milyon Euro, Arda da maaş olarak 10 milyon isterse buna tabii hazırlıklı değiliz. Ama bir şahıs transferlere sponsor olabilir." şeklinde konuştu.
Dursun Özbek sol tarafa transfer yapmak noktasında konuşurken, "Sol tarafta zayıf olabileceğimizi düşünüyoruz. Kadroyu 28 kişide tutmak istiyoruz" dedi.

Transferi son dakikaya kadar sürdürebileceklerini söyleyen Özbek, "İskeleti erken bitirdik. Transferin sonuna doğru elimiz daha rahat" dedi.
Dursun Özbek ayrıca Asamoah transferiyle ilgilendiklerini ancak henüz bitmiş bir şey olmadığını söyledi.

DURSUN ÖZBEK'TEN FİKRET ORMAN'A CEVAP

Fikret Orman'ın, Fenerbahçe'yi örnek göstererek "Biz de Kulüpler Birliği'ne asbaşkan seviyesinde katılacağız" açıklamasına cevap veren Özbek, "Fenerbahçe'de Şekip Mosturoğlu bu konularda son derece tecrübeli bir isim ve katkı veriyor. Amacımız katkı vermek, barış için çalışmak ben bu açıklamayı kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi.

"Bu ego yarışının kime ne yararı var?" diye soran Özbek "Buraya katkı sağlarsak 18 kulüp de kazanacak, öyleyse bu ego yarışının kime ne yararı olur?" dedi.


Dursun Özbek'ten Fatih Terim açıklaması


Fatih Terim isminin gündeme gelmediğini söyleyen Özbek "Terim daha önce zaten Milli Takımın başındaydı ve beklenmedik şekilde ayrıldı. Kendisi Galatasaray'ın önemli bir ismi ama şu anda Tudor'un çalışmaları var. Biz Tudor ile bir yola girdik" dedi.

Selçuk İnan hakkında da konuşan Özbek: "Selçuk bizim kaptanımız, takımımızın bir parçası. Gönderilecek oyuncular arasında değil" dedi. 

Sabri hakkında da konuşan Özbek: "Sabri'nin açıklamalarını yadırgıyorum. Tudor'un yeni sezon listesinde kendisi yoktu. Daha önceki senelerde de yoktu ama biz kendisini tutup oynatmıştık. Sabri Galatasaray'ın bir parçasıydı" dedi. Özbek Sabri'nin kendisiyle birebir görüşmek yerine televizyona mesaj vermesini de eleştirdi.

Video hakem sisteminin ligin 2. yarısında devreye gireceğini söyleyen Özbek, "Şahsen bu uygulamanın oyunun akışını engelleyeceğini düşünüyorum" dedi.

Son olarak taraftara mesaj veren Dursun Özbek, "Taraftar ve Galatasaray'ın ilişkisi etle tırnak seviyesinde. Bu ilişkiyi daha da derinleştirmek sorumluluğundayız. Galatasaray'da küslük olmaz. Taraftarın Galatasaray'a küsmesi söz konusu olmaz. 2018 yılı Galatasaray için kritik bir yıl. Biz yönetim olarak Galatasaray taraftarına layık olmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Ricam şu, stada gelsinler takımlarını desteklesinler." dedi.


Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)