comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Dursun Özbek'ten 4 futbolcuya mesaj

23 Ağustos 2017, Çarşamba 09:14
Galatasaray'da Dursun Özbek'ten 4 futbolcuya mesaj

Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek, kadro dışı kalan oyuncularla görüştü. Galatasaray'da hangi futbolcular ayrılacak?

FutbolArena - Galatasaray'da takımdan ayrılması beklenen dört isimle başkan Dursun Özbek de bir görüşme yaptı. Galatasaray Transfer gündemiyle ilgili tüm gelişmeler FutbolArena'da! 

Gelecek sezon kadroda düşünülmeyen ve 14 yabancı sınırını da dolduran futbolcular, hem mali olarak kulübe sıkıntı oluyor, hem de yeni bir yabancı oyuncu transferini de engelliyor.
Vatan gazetesinin haberine göre, Hakan Balta, Nigel de Jong, Ryan Donk ve Cavanda için Galatasaray bu sezon toplam 6 milyon 125 bin Euro ödeyecek. Fayda sağlamayan bu isimlerin yerine yenilerinin alınması için dört oyuncunun da ayrılması şart! Başkan Özbek de Florya'ya giderek bu oyunculara tatlı sert bir uyarıda bulunup gitmelerini istedi.


Galatasaray'da hangi futbolcular gönderilecek?


Gelecek sezon takımda düşünülmeyen Sinan'ın ayrılması için geri sayım sürerken gelen teklifleri beğenmeyen 4 isim (Hakan Balta, Nigel de Jong, Ryan Donk ve Luis Cavanda) başkan Dursun Özbek'in de sabrını taşırdı. Sözleşmesi devam eden fakat bundan sonra kadroda yer almayacakları iletilen oyunculardan eski kaptan Hakan Balta 1 milyon 250 bin Euro kazanıyor. De Jong, yıllık 2.5 milyon Euro alırken Donk 1.5 milyon Euro ve Cavanda da 875 bin Euro kazanıyor.

Takımda yer almayacak bu dört oyuncuya verilen toplam 6 milyon 125 bin Euro'luk rakam, G.Saray'ın bir yandan transfer yapmasına engel olurken diğer taraftan da UEFA ile yapılan anlaşmada zorluk yaratıyor. 

DURSUN ÖZBEK'TEN MESAJ

İşte tüm bu sebeplerin ardından başkan Dursun Özbek de dün soluğu Florya Metin Oktay Tesisleri'nde aldı. Tüm takıma moral veren Özbek bu dört oyuncu ile de görüştü. Başkan, bir kez daha “Bundan sonra forma giyemeyeceksiniz. Hem kendiniz hem de takım açısından başka bir yere gitmeniz herkes için daha hayırlı olur” derken “Artık G.Saray'a hizmet edecek noktada değilsiniz. Anlaşarak ayrılmak, gelen teklifleri daha ciddi değerlendirmeniz iyi olur. Kariyerli oyuncularsınız ve oynamadan bir sezon geçirmek sizin için iyi değil” diyerek tatlı sert bir uyarıda bulundu.

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.