comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Dursun Özbek'e Fatih Altaylı'dan olay sözler! 'Sıçıp batırıp yalan söylüyorsun'

24 Temmuz 2017, Pazartesi 21:34
Galatasaray'da Dursun Özbek'e Fatih Altaylı'dan olay sözler! 'Sıçıp batırıp yalan söylüyorsun'

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e Fatih Altaylı'dan yine sert eleştiriler! Bloomberg TV'de konuşan Altaylı, Dursun Özbek'e dev çağrıda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e Fatih Altaylı'dan sert sözler! Östersunds maçında yaşananlar dışında Özbek'in Riva projesiyle ilgili söylediklerinin yalan olduğunu dile getiren Fatih Altaylı yine gündem yaratacak ifadeler kullandı. 


Galatasaray'da Dursun Özbek'e istifa çağrısı


Bloomberg TV'de konuşan Fatih Altaylı, Dursun Özbek'in Galatasaray'da yaptığı büyük yanlışlarla beraber Riva projesinde yalan söylediğini ifade etti. 

"BEDEL ÖDEMEDEN AYRILMASINI İSTEMİYORUM"
"Dursun Özbek sonuna kadar kalmalı ve öyle bir bedelini ödemeli ki kişilik bir kimlik olarak. Bir daha Dursun Özbek benzeri birisi çıkıp da ben de Galatasaray Başkan adayı olurum diyemesin. Böyle sıçıp batıran birini gördükten sonra kimse diyemesin. Maicon'u gördük, Belhenda'yı gördük, hepsini göreceğiz. Taraftar bağırdıkça transfer yap! Cenk Ergün'e onu al, bunu al. Bakın! Dursun Özbek'i bedel ödemeden Galatasaray'dan ayrılmasını istemiyorum."

"BÖYLE Mİ TRANSFER YAPIYORSUN SEN?

"Galatasaray'ın alamadığı, Başakşehir'in aldığı Clichy. Clichy diyor ki, Galatasaray'a 2 nedenden gelmedim. De Jong uzak dur dedi. Asıl önemli neden, Galatasaray'dan benimle kimse muhattap olmadı. Bir tek sportif direktör geldi. Sen böyle mi oyuncu transfer edersin? Senin futbol şuben yok mu? Hiçbir şey yoksa her işin içine soktuğun kardeşin Mehmet Özbek var.""TARAFTARLARIN KARTINI VEREMEDİN"
"Dursun Özbek olduğu sürece loca almayacağımı geçen sene söyledim. Bu rezilliği mi seyredeceğim diye almadım. Dursun Özbek'e benzer kişiler başkan olduğu sürece de loca satın almayacağım, kimse de almayacak. Östersunds maçı öncesi kombineleri dağıtamadıkları için taraftarı stada alamamışlar. Niye? Yönetim kartlarını vaktinde veremedim. Böyle bir şey var mı? Taraftar maçına geliyor, parasını ödemiş, kombinesini almış, locasını almış ve sen kartlarını veremediği için stada alamadın. Boş tribünlere oynadın. Gerçi dolu olsaydı ne olurdu, o ayrı."

"SNEİJDER OLSAYDI"

"Östersunds ile rövanş maçında girebileceği pozisyonları buldu Galatasaray. Böyle maçlarda ne lazım sana? İyi oyuncular lazım. Kim o iyi oyuncular? Belhanda'nın yerinde Sneijder olsaydı? Ortalar yapıldı kaçı Gomis'e geldi? Gomis'e gelen iki top vardı. Birini müsaitken dışarı vurdu, biri daha az müsaitken kaleciye attı. Onun dışında Ahmet Çalık'ın golü var ve buna mukabil yaptığı hata, penaltı var. Tur ilk maçta gitti. Galatasaray bu turu geçemez dedim ben. Bunu derken Östersunds'un adını bile bilmiyordum."

"DURSUN ÖZBEK, ÖZHAN CANAYDIN'IN KÖTÜSÜ"
"Dursun Özbek, Özhan Canaydın'ın kötüsü. Özhan abi Allah rahmet eylesin en azından camiayı da biliyordu. Bu camiayı da bilmiyor. Daha da kötüye gider. Yeni Dursun Özbek'leri de heveslendirir. Dursun Özbek başkan olduysa herkes "ben olurum" diyecek. İş ucuzladı, bedavaya indi. Bu adam bütün bu cahilliğiyle Galatasaray'ın geleceğini de mahfetti. Ne zaman gitsin farkı yok. 

"RİVA PROJESİNDE YALAN SÖYLÜYOR!"

"Gelelim 3 milyar meselesine. Kulübü batağa soktukça rakam arttırıyor. Riva'nın satışı belli. 3 milyar Galatasaray'a kalacak. Bu projeden o yüzden kaba hesapla 10 kazanılması lazım. Yalan söylüyorsun. Bu projeden 3 milyar gelecek demek yalandır! Ben yaptım, benim projem diyor. Çalışıyormuş, çalışacaksın tabi! Ben mi çalışacağım? Ancak boşa çalışıyorsun! Bilgisizsin, cahilsin."
 

Fatih Terim'in basın toplantısına Fatih Altaylı'dan sert sözler


Fatih Altaylı, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in Alaçatı'da Selahattin Aydoğdu'nun sahibi olduğu restoranda yaşadığı olayların ardından düzenlediği basın toplantısını da sert bir dille eleştirdi. 

"FATİH TERİM GALATASARAY'A GELMEMELİ"

"Fatih Terim bu saatten sonra Galatasaray Teknik Direktörü olamaz. Galatasaray'ın bir duruşu olması lazım. Hele de bu Alaçatı rezaletinden sonra. Olmamalı yani. Galatasaray Camiasının dünyaya bakışı ve konuları ele alış biçiminden dolayı ben Galatasaray'ı tercih ettim. Galatasaray ilkeleri ortadan kalkarsa benim de Galatasaray için diyecek, yapacak bir şeyim kalmaz. Tabi ki diğer takımların da görüşleri uygundur ama benim bakışıma göre Galatasaray ilkeleri çok farklı.""FATİH TERİM'İN BASIN TOPLANTISI UTANÇTIR"

"Basın toplantısı utançtır! Kavga anlık bir şey. Burada ticari mesele var. Fatih'in damadı dese ki, ben burayı basacağım diye oğlum bir dakika sen kimin damadısın der insan. Bunlar olmaz. De ki oldu, basın toplantısında öfkeme hakim olamadım, herkesten özür diliyorum diyeceksin. Yaptım, bir daha yaparım diyemezsin. Hadi lan! Yok kadını korudum falan. Ne olmuş kadına? Dava var, mahkeme var, hakim diye bir şey var. Hukuk var." 


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a Fatih Altaylı'dan övgüler


Fatih Altaylı programın sonunda Beşiktaş'ın Çin pazarına açılmasıyla ilgili başkan Fikret Orman'ın doğru işler yaptığını söyledi. Altaylı, ""Fikret Orman'ın izlediği yol bence doğru. Çin'de taraftar toplamak, tanıtım yapmak... Çin başka bir dünya. Çin'e böyle işlerle gidilir. Beşiktaş doğru işler yapıyor. Uzun vadede bu işler sürdürülmeli. Fikret Orman akıllı ve doğru işler yapıyor. Vakti zamanında biz de yapmaya çalıştık. Biz de Galatasaray'ı geçmişte Japon pazarına açmaya çalıştık. O zaman Çin bu kadar açık değildi. Beşiktaş denemeler yapıyor, yeni işler yapıyor ve Fikret Orman akıllı bir yönetim tarzıyla kulübü idare ediyor." ifadelerini kullandı. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.