comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Dursun Özbek'e Fatih Altaylı'dan flaş çağrı: "Şerefi varsa çıkıp söylesin."

27 Kasım 2017, Pazartesi 23:03
Galatasaray'da Dursun Özbek'e Fatih Altaylı'dan flaş çağrı:

Fatih Altayl Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve teknik direktör Tudor'a yönelik sert eleştirilerde bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e Fatih Altaylı'dan çağrı! Bloomberg TV'de spor gündemini değerlendiren Altaylı sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Tudor'a da çok sert eleştirilerde bulundu. 

"KAZANAN KUMARHANE"
Bu iş tam eski moda kumarhane işine döndü. Kumarhanede kim kazanır? Sadece kumarhane sahibi kazanır. Futbolda da para aslında kumarhanecide. Kumarhaneci kim burada? Menajer. Bu iş zıvanadan çıkmış bir menajer sistemi haline geldi. Rakamlar büyük gibi görünmekle beraber aslında büyük değil. Ortada bir para dönüyor ama arada %5, %10 eksiliyor onu da kumarhaneci alıyor. 2-3 tane menajerlik şirketine, pastanın büyük bölümü de tek bir menajer Jorge Mendes'e gidiyor. Eski FIFA ve Federasyon başkanlarına bak, şimdikilere bak. Infantino rüyasında görse FIFA Başkanlığını inanır mı? Bu adam toptan çekiciydi, şimdi FIFA başkanı. Platini kim? Fransız magandası, Fransız serserisi. 5 para etmez bir adam. Böyle bir aşağı giden rezillik var her yerde. 

"BELHANDA HİÇBİR ŞEY OYNAMIYOR"

Vagner Love olmadığı zaman takımın yarısı yok gibi oluyor. Mbilla oyundan çıkmak zorunda kaldı. Üstüne gelemeyen ve doğru düzgün savunma yapamayan bir takım var karşında. Burada Belhanda'nın konuşabileceğimiz tek şeyi yarım asisti. Ee? Senede 3.5 milyon euro + maç başı + primler alıyorsun. Ee? Selçuk mu daha iyi oynuyordu Belhanda? Yasin mi daha iyi oynadı Belhanda mı? Yasin. Selçuk da iyi para alıyor, niye oynatmıyorsun mesela? 

"TÜRKİYE'DEKİ EN KÖTÜ TARAFTARLARDAN BİRİ GALATASARAY"

Ayıp, terbiyesizlik! Galatasaray taraftarının terbiye düşüklüğünü söylüyorum. Adam iyi oynayabilir, kötü oynayabilir. Onun suçu mu? Onu alanın kabahati yok da adamın mı kabahati var? Latovlevici kendince oynuyor. Bu adam yedek diye geldi. Sonuçta Barcelona'dan süper oyuncu olarak gelmedi. Galatasaray Türkiye Ligi'ndeki en kötü taraftar gruplarından birine sahip. Kendi oyuncunun ayağına sürekli top geldiğinde yuhalamak nedir yani?

"HIYAR! SEN ELESEYDİN ÖSTERSUNDS'U"

Sen Galatasaray'ın hocasısın. Galatasaray genelde kazanmak üzerine oynayan bir takım. Galatasaray'ın garip olan tarafı kaybetmektir. Kaybedince garip olur ve basın toplantısına daha fazla insan gelir. Söylediğinde haklı yerler de var. Bizi çok fazla pohpohladınız diye. Burada haklı adam. Türk basını böyle. Medyanın bir bölümüyle ilgili haklı ama sen eleştirileceksin. Ostersunds gruptan çıkmış. Ulan adam! Sen de zaten Ostersunds'u eleyecektin gruptan çıkacaktın. Keşke Ostersunds'a elenmeyip de biz de o gruptan rahat rahat çıkardık diyeceğine bunu söylüyor. Hıyar sen çıksaydın oradan! Onu normalleştiriyor. "TUDOR'U TARTIŞILIR HALE GETİREN DURSUN ÖZBEK"

Ulan Tudor, A be! Dursun Özbek! Hocayı herkesten önce sen tartıştırmadın mı? Lucescu'nun kapısına gidip yatan ben miydim? Sen bu hareketinle Tudor'u tartışılır hale getirdin. Lucescu'ya gidip de Tudor'un üstüne gel diyen Dursun Özbek değil miydi?

"DURSUN ÖZBEK'İN ŞEREFİ VARSA ÇIKSIN SÖYLESİN"

Dursun Özbek yanlış bilgi veren, doğru olmayan şeyleri söylüyor. Galatasaray çıkarlarını kollamıyor. Bundan dolayı Dursun Özbek'i eleştiriyorum. Otel yapacaktık ama turizmin içinde buluduğu durum ortada. O yüzden de inşaatı bitirmiyoruz. Bitirirsek ve boş kalırsa yıpranır. Ben bunu 2 senedir söylüyorum. Orada otel olur, herkesten daha iyi biliyorum diyordu Dursun Özbek. Ne oldu? Kimse kiralamazsa 5 milyon verip ben kiralayacağım dedi. Şu kadar şerefi varsa çıksın dedin ki, ben böyle bir laf etmedim. Şimdi diyor ki, turizmin durumu ortada. Ulan ben bunu 2 senedir söylüyorum. O zaman beni dinleme. Sen bildiğin turizmde bunu yapıyorsan, bilmediğin Galatasaray'da ne halt ediyorsun kimbilir. 


Beşiktaş - Galatasaray derbisi kaç kaç biter?


Süper Lig 14. haftasında Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak olan derbiyi yorumlayan Fatih Altaylı, "Beşiktaş'ın Avrupa maçları hemen hemen bitti. Fiziksel olarak daha dinç olacak. Kafa olarak da dinç olacak. Derbide her iki hoca da büyük maçlarda benzer korkaklıkları yapıyor. O yüzden orada bir avantaj Galatasaray açısından var. Normalde favori Beşiktaş. Beşiktaş'ta yorgunluktan dolayı mıdır nedir bir düşüş var. Yeni Malatyaspor deplasmanında verimlilik açısından çok kötü göründüler. Beşiktaş'ın avantajı, savunması Galatasaray'a karşı daha iyi." diye konuştu. 

"VAN PERSİE NEREDE KARDEŞİM?"

Fenerbahçe'nin dünya çapında bir santrforu var. Van Persie hala sakat mı? Nerede olduğunu daha iyi bilmiyorum. Nerede bu adam kardeşim demek lazım. Beşiktaş'ın ligde bir kademe üstte olmasını bekliyordum. Fenerbahçe 4. olur diye bekliyordum. Bu durumunu sürdürebilir mi Fenerbahçe? Çok emin değilim. İşte Başakşehir yine önde gidiyor. Fenerbahçe, Galatasaray'la aradaki puan farkını 6'da tutmaya devam ederse iyidir. 

"AYKUT KOCAMAN'DA COŞKU YOK"

Aykut Kocaman'da coşku yok. Fenerbahçe taraftarı tipik bir Akdeniz taraftarı. Coşkulu, heyecanlı, ateşli bir taraftar. Aykut Kocaman'da bu coşku yok. Fenerbahçe'yi ateşlemiyor. İlla serseri ve manyak olmak anlamına gelmiyor. Obradovic mesela Fenerbahçe'yi ateşliyor. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)