comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Dursun Özbek'e Arda Turan çağrısı! 'Tuzak'

11 Kasım 2017, Cumartesi 12:58
Galatasaray'da Dursun Özbek'e Arda Turan çağrısı! 'Tuzak'

Galatasaray'ın Arda Turan'ı transfer edeceği iddialarıyla ilgili spor yazarı Öcal Uluç, Dursun Özbek'e seslendi.

FutbolArena - Galatasaray Transfer çalışmaları kapsamında Arda Turan ile ilgilenmediğini açıklasa da basında haberler çıkmaya devam ediyor. Türkiye Gazetesi yazarı Öcal Uluç, Dursun Özbek'e çağrıda bulunarak Arda Turan'ın gündeme getirilmesinin "tuzak" olduğunu söyledi.
 

Galaatsaray'ın Arda Turan transferi için Öcal Uluç'tan çağrı


Türkiye Gazetesi'nde bir yazı kaleme alan Öcal Uluç şunları söyledi:

"Dursun Başkan, tam bir tuzağa düşmek üzeresiniz; “Takım iyi giderken çelme takanlar”, çelme takmaya devam ediyorlar, edecekler!..
“Arda olayı” onların gündemde tuttuğu ve “çelme olarak kullanacağı” en güçlü kozlardan biriydi.
Biliyorlar ki, “Bugünün Ardası, Galatasaray'a futbol olarak bir fayda sağlamaz, aksine futbol takımının huzurunu, birliğini bozabilir”; onun için devamlı gündemde tutuyorlar, haberler yapıyorlar, yorumlar yazıyorlar!..

“Babam” dediği Fatih Terim'e yaptığı, Millî Takım uçağındaki yüz kızartıcı skandalı, Barcelona'daki durumu, magazin sayfalarına durmadan malzeme olması ve “kendisine yapılan uyarıları, tavsiyeleri dinlememesi”, Arda'nın içinde olduğu durumu çok iyi ortaya koyuyor.

“Böyle” bir Arda'nın Galatasaray'a faydalı olması mümkün mü; “Dünün Ardası olur, bunu gösterir, özel hayatını düzenler, Galatasaray Divan Kurulu üyesi ve sarı-kırmızılı kulübün anıt adamlarından biri olan Fatih Hoca'dan özür diler”, işte o zaman gelir, Galatasaray'da oynar!..

Zaten Arda da “bu tablonun kahramanı olarak”, ne yapması gerektiğini, ne yapacağını açık açık ortaya koymadı mı; “Galatasaray'a gelmem!..”
Dursun Özbek, “çok hassas dengeler üzerinde yürümekte olan” Galatasaray Futbol Takımının düzenini temelinden sarsacak olan Arda konusunu, “en azından” bu sezonun sonuna kadar rafa kaldırmalıdır; hem de hemen!..

Hele hele “kendisi ve kendi yönetimi ve de İgor Tudor konusunda”, asıl niyetleri belli olan ve de geçen sezondan beri “yanardönercilik oynayan” spor yazarlarının dolduruşuna gelmemeli, onların imal ettiği haberlere “yeşil ışık” yakmamalıdır. Bizden söylemesi; yarın çok geç olabilir!.."

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)