comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Cenk Ergün'den sürpriz transfer sözleri

08 Eylül 2017, Cuma 22:43
Galatasaray'da Cenk Ergün'den sürpriz transfer sözleri

Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün, transferin son gününde bu sezon kadroya katılan futbolcularla ilgili konuşurken, kulübün politikasıyla alakalı olarak da taraftarlara müjdeyi verdi. 

FutbolArena - Galatasaray Transfer gündemini Cenk Ergün A Spor'da değerlendirdi. Sportif Direktörü Cenk Ergün, transfer döneminin son gününde önemli açıklamalarda bulundu. Ergün, bu sezon yapılan transferler hakkında konuşurken, Asamaoh transferinin neden gerçekleşmediği konusuna da değindi. Cenk Ergün kendilerini en zorlayan transferin Feghouli olduğunu söylerken, Denayer ve kulübün politikasıyla alakalı açıklamalarda bulundu. 


"MART VE NİSAN AYLARINDA ÇALIŞMALARA BAŞLADIK"
"Sezon devam ederken bu düşünceler planlarımızda vardı. Geçen sezon içerisinde önümüzdeki sezon mimaride değişiklik olacağını söylemiştik. İlkbahar itibariyle bizim çalışmalarımız başladı. Mart ve Nisan aylarında çalışmalarımız başlamıştı."TRANSFERİ NASIL YAPTIK?

"Teknik Direktörümüzün tercihleri, scout departmanızımın yaptığı çalışmalar ve başkanımızın onayıyla birlikte bu transferler bize geldi. İsteklerimiz doğrultusunda ve bütçemiz dahilinde projelendirdik, planladık, anlık durumlara karşı reaksiyonlarımızı verdik. Ciddi bir çalışma içerisinde aylar sonra bu noktaya kadar geldik. Hemen bizim bundan sonraki transfer dönemlerinde adımlarımız için çalışmalarımız başlayacak."

"KAÇ ÜLKEYE GİTTİĞİMİ SAYMADIM"

"Kaç ülkeye gittiğimi açıkçası saymadım. Ancak haftanın her günü en az bir uçuş yaptım. 7 gün çıkıyorum, 8 veya 9 kez uçağa biniyorum. Sezon devam ederken bir de bunlar arasına maçlara gidiyordum. Çok yorucu bir dönemdi. Bunun mutluluğu var ama. İlk maçımızdan itibaren Galatasaray taraftarına heyecan veren bir takım var sahada. Şu anda aldığım tepkilere baktığım zaman, Galatasaray taraftarı artık bir sonraki maçın gününü sayar oldu. Bilet satışıyla ilgilenen arkadaşlarla da konuştum, onlardan da aynı tepkiyi aldım." 


Galatasaray Asamoah'ı neden transfer edemedi?


Cenk Ergün, Asamoah transferiyle ilgili yaşanan süreci şu sözlerle anlattı. "Asamoah konusunda kurmuş olduğumuz takımda o mevki için güçlendirme isteği vardı. Asamoah da konuştuğumuz, bize gelme isteğini söyleyen bir arkadaşımızdı. Ancak transferin başından itibaren Juventus bize hep, ben o mevkiye başka bir oyuncu alacağım. Eğer onu alabilirsem bu transfer olacak. Ancak alamazsam bu transfer gerçekleşmeyecek. Çünkü 1 sene sözleşmesi kalmasına rağmen biz Asamoah'tan vazgeçmeyeceğiz. Ayrıca sadece sol bek değil, orta saha ve sol açıkta da oynayabiliyor. Dolayısıyla Juventus'un bu çalışmaları transferin son dakikasına kadar devam etti. Biz de bekledik. Gerçekleşmeyince alternatiflere yöneldik ve Latovlevici transferini gerçekleştirdik. Asamoah defteri şu an için kapandı ama ara transfer döneminde o da ciddi adaylarımızdan biri. 


Galatasaray'da Cenk Ergün'den canlı yayında Arda Turan transfer açıklaması


Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün, transfer Arda Turan transferiyle ilgili, "Arda Turan bana mutlaka ben bir gün Galatasaray forması giymek istiyorum dedi. Biz de kapımızın açık olduğunu söyledik. Transfer döneminde istekler, arzular, şartlar bir araya geldiği zaman oluşuyor. Bu transfer döneminde bunlar bir araya gelmedi." ifadelerini kullandı. 

SÜRPRİZ İSİM KİM?

"Sürpriz isimle ilgili şu anda bende kalsın. Başka takımda oynayan bir oyuncu için isim vermem doğru olmaz."

"EN ÇOK ZORLAYAN TRANSFER FEGHOULİ"

"En çok zorlayan transfer Feghouli oldu. Çok uzun sürdü. Sorunlar oldu, uzamalar oldu. Git geller oldu. Feghouli ile ben çok önceden konuşup da şartlarımızda anlaşmıştık. Ancak bu transferin kendisine has özelliğiyle bu iş uzadı. Özellikle orada mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bizim için Kayserispor maçı öncesinde Feghouli'nin işlerini bitirip, West Ham'dan imzaları tamamlayıp, Federasyondan aldığımız izinle taraftarları selamlaması için bile çok uğraştık. Sırf bu bile başlı başına uğraş. 

"GOMİS'E ŞUNLARI SÖYLEDİM:"

"Gomis ile ilk buluşmamızda taraftarımızla nasıl bütünleşeceğini ona anlatmıştım. Gel, yaşa, golünü at, veya atma ama gör dedim. Sen bana az anlatmışsın dedi. Söylediklerinin hepsini yaşıyorum ve daha fazlasını yaşıyorum dedi."


Galatasaray'ın Denayer transferi haberleri


Galatasaray Sportif Direktörü Cenk Ergün, Denayer transferiyle ilgili şu sözleri söyledi:"Denayer bize oynadığında çok mutlu oldu. En son ayrıldığında Antalya'dan döndük, boynunda madalyası vardı. Boynunda madalyasıyla tesisten çıktı. Ondan sonraki transfer döneminde olmadı. Ancak biz hiç irtibatı kaybetmedik. Denayer bu sefer daha önceden baskıya başladı ve buraya gelmek istedi. Burayı çok seviyordu. Biz de ondan çok memnunuz. Umuyorum o da diğer takım arkadaşlarıyla birlikte katkıda bulunacak."

YABANCI SINIRLAMASI AÇIKLAMASI!

"Yabancı sınırlamasının 14'e çıkarıldığı dönem içerisinde son 3 sezonda Türkiye'den yurt dışına ciddi futbolcu ihraç edildi. Bu da kendine güvenen futbolcuların başarabileceğini gösteriyor. 


Galatasaray'da yabancı futbolcu sayısı ve Carrasso'nun durumu nasıl olacak?


Sarı Kırmızılı takımda en merak edilen konuya Cenk Ergün yanıt verdi. Carraso transferinin ardından kadrodaki yabancı sayısına değinen Cenk Ergün, kuralı şu sözlerle anlattı.

"Kritik nokta müsabaka listesine yazılacak olan ya da yerli ya da Milli takımda oynama hakkına sahip olan kaleciden kaynaklanıyor. Eğer biz 21 oyuncu içerisinde 1 tane Türk Milli takımında oynayacak kaleci yazarsak 2 yabancıyı maç listesine yazabiliyoruz. Yerli kaleciyi koymadığımız vakit, 2 yabancıyı yazdığımızda Türk kalecinin yerini dolduramayacağımız için müsabaka listesi 20 kişiye düşüyor. Kadroya aldığımız yabancı sayısı 12'den 11'e düşecek. Eğer Eray'ı yazmasak, oyuncu sayımız 20'ye düşecek ve maç listesine yazacağımız yabancı sayısı 11'e düşecek." 

YERLİ OYUNCU TRANSFERİ?

Cenk Ergün bu sezon hiç yerli oyuncu transfer edilmediği yönündeki soruya, "Akademide değişiklikler yapılacak ve bu alana yönelerek yatırımlar yapacağız." müjdesini taraftara verdi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.