comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da bir skandal daha! Dursun Özbek, Sneijder ve De Jong...

09 Şubat 2018, Cuma 10:29
Galatasaray'da bir skandal daha! Dursun Özbek, Sneijder ve De Jong...

Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek'in Hollandalı futbolcu De Jong'un transferinde de Wesley Sneijder'in babasına ödeme yaptığı iddia edildi.

FutbolArena - Galatasaray'da eski yönetim ve Dursun Özbek'in Hollandalı futbolcu Wesley Sneijder'in sözleşmesinin uzatılması sırasında Sneijder'in babasına 200 bin Euro'luk bir ücret ödediği haberi gündeme bomba gibi düşmüştü.

Yaşanan bu gelişmenin üzerine bir skandal daha gündeme geldi. Galatasaray eski başkanı Dursun Özbek'in Hollandalı futbolcu De Jong'un transferinde de Wesley Sneijder'in babasına ödeme yaptığı iddia edildi.


Dursun Özbek, Sneijder'in babasına ödeme yaptı iddiası


Akşam Gazetesi'nin iddiasına göre, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, eski başkan Dursun Özbek'in döneminde yapılan transferleri mercek adına almaya devam ediyor. Özbek yönetiminin Hollandalı yıldız Sneijder'in Sarı-Kırmızılı kulüp ile yaptığı sözleşme uzatma döneminde babası Barry Sneijder'a 200 bin euro komisyon verdiği gündeme gelmişti.
2,5 MİLYON EURO GARANTİ ÜCRET ALIYORDU

Galatasaray'ın bir diğer Hollandalı eski oyuncusu Nigel de Jong transferinde de 200 bin euronun üzerinde bir komisyonun Sneijder'ın babasına verildiği iddia edildi. Galatasaray ile 2.5 yıllık sözleşme imzalayan Nigel de Jong, 2.5 milyon euro ücret alıyordu.


Galatasaray'da Wesley Sneijder skandalı


Galatasaray'da Dursun Özbek ve yönetimi tarafından yapılan ödemeleri inceleyen Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz bir şok daha yaşadı. Habertürk Gazetesi'nin haberine göre,  Mustafa Cengiz ve ekibi, eski defterleri müfettiş titizliğiyle incelerken, yapılan skandal ödemelerden biri daha ortaya çıktı.

WESLEY SNEİJDER'İN BABASINA ÖDEME YAPILMIŞ

Sezon başında Galatasaray'dan ayrılan Wesley Sneijder'ın babası Barry Sneijder'a 2015 yılında sözleşme uzatırken anlaşmaya katkısı nedeniyle 200 bin Euro (Şu andaki kurla 935 bin TL) ödendiği ortaya çıktı.

Yenilenen sözleşme nedeniyle Hollandalı yıldızın temsilcisi Albers'e zaten menajerlik ücreti ödeyen Özbek yönetiminin, Sneijder'ın isteğiyle bu komisyonu da babasına ödediği öğrenildi. Sneijder, 2015'te 1.3 milyon Euro imza parası ve senelik 3.2'şer milyon Euro karşılığında kontrat uzatmış, bu sezon başında anlaşamayıp ayrılmak zorunda kalmıştı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (26 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.