comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Belhanda ile yollar ayrıldı

10 Mart 2021, Çarşamba 13:22
Galatasaray'da Belhanda ile yollar ayrıldı

Galatasaray, Belhanda'nın sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı.

FutbolArena - Galatasaray'da Belhanda'nın sözleşmesinin feshedildiği açıklandı. Süper Lig'de Sivasspor ile oynanan karşılaşmanın ardından saha zeminini eleştiren Belhanda ile yollar ayrıldı.

GALATASARAY'IN BELHANDA AÇIKLAMASI
"Profesyonel Futbolcu Younes Belhanda ile Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. arasında akdedilen 3 Temmuz 2017 tarihli Profesyonel Futbolcu Transfer Sözleşmesi, Younes Belhanda'nın 7 Mart 2021 tarihli Galatasaray A.Ş. - Demir Grup Sivasspor müsabakasından sonra BEIN Sports ile yapmış olduğu röportajda Kulüp'ün imajına ve Kulüp Yönetim Kurulu Üyelerinin saygınlıklarına zarar veren ve hakarete varan beyanlarda bulunması sebebiyle ve daha öncesinde de Sözleşme ve Kulüp İç Disiplin Yönetmeliklerine ısrarlı şekilde aykırılık teşkil eden eylemlerde bulunmasının, taraflar arasındaki ilişkiyi çekilmez hale getirmiş olması nedeniyle, Younes Belhanda'nın Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi, FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 14. Maddesi uyarınca 10 Mart 2021 tarihinden itibaren derhal, tek taraflı ve haklı sebeple feshedilmiştir."

BELHANDA NE DEMİŞTİ?

"Biz pas oyunu oynuyoruz. Bu sahaya bir çare bulunması lazım. Bu şekilde oyunumuzu oynayamıyoruz. Florya bile buradan daha iyi. Gerekirse dünyanın en iyi uzmanlarıyla buranın düzeltilmesi lazım."

Belhanda, Galatasaray'da şimdiye kadar 131 resmi maça çıktı ve 22 gol atıp 26 asist yaptı.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"