comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da başkan adaylığı konuşulan Cemal Özgörkey kimdir?

26 Mart 2018, Pazartesi 14:54

Galatasaray'da başkan adaylığı çalışmaları yaptığını açıklayan Cemal Özgörkey kimdir, hangi işi yapıyor? Detaylar haberimizde. 

FutbolArena - Ocak ayında yapılan olağanüstü seçimli genel kurul ile Galatasaray Spor Kulübü 37. Başkanı seçilen Mustafa Cengiz seçim öncesi ve sonrasında verdiği söz üzere Galatasaray Spor Kulübü, Mayıs ayında yeniden seçimli genel kurula gidecek.

Mevcut başkan Mustafa Cengiz'in de aday olacağı genel kurul öncesinde Ali Fatinoğlu'ndan sonra Cemal Özgörkey'de başkan adaylığı çalışmalarına başladı. 


Cemal Özgörkey kimdir?


1959 İzmir doğumlu olan Cemal Özgörkey, Galatasaray Lisesi mezunudur. Cemal Özgörkey, ABD'de geçirdiği Üniversite hayatı döneminde Coca Cola firmasında staj yapmıştır. 1967 yılında Özgürkey Holding'i kuran Cemal Özgörkey bir dönem de Galatasaray yönetim kurulunda görev almıştır. Cemal Özgörkey daha önce Ünal Aysal yönetiminde Pazarlama A.Ş'de görev almıştı.


Cemal Özgörkey'den Galatasaray başkanlık açıklaması


Cemal Özgörkey, Galatasaray Kulübünün olağan genel kurulunda başkan adayı olması yönünde kendisine talepler olduğunu ve bu isteklere olumlu yaklaştığını söyledi.Özgörkey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Başkan adaylığı yönünde birtakım çalışmalar içerisindeyim. Çalışmalara başladım." dedi.
Adaylığı konusunda Türkiye'nin çeşitli illerindeki Galatasaraylılarla bir araya geldiğini aktaran Özgörkey, "Başkan adayı olmam yönünde camiadan talepler var. Bunun üzerine de görüşmelere başladım. Tüm haftayı birtakım görüşmelerle geçireceğiz." diye konuştu.

Aday olup olmayacağı konusundaki kararını, gerçekleştireceği görüşmeleri tamamladıktan sonra vereceğine dikkati çeken Özgörkey, "Önümüzdeki hafta başında kararım kesinleşmiş olur. Bunu da duyuracağım. Ancak başkan adayı olmak için bir çalışma içerisindeyim." değerlendirmesinde bulundu.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.