comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Arda Turan transferi için Mustafa Denizli'den iddialı yorum

09 Kasım 2017, Perşembe 10:06
Galatasaray'da Arda Turan transferi için Mustafa Denizli'den iddialı yorum

Galatasaray'ın transfer gündemindeki oyunculardan Arda Turan ile ilgili teknik direktör Mustafa Denizli'den çarpıcı yorumlar geldi.

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig'deki liderliğini sürdürürken Arda Turan transferi milli takım arasında yeniden gündeme geldi. Ünlü futbol Adamı Mustafa Denizli ise çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bu sezon Barcelona'da çeşitli sebeplerle bir dakika bile süre alamayan Arda Turan ile ilgili konuşan Denizli, Arda Turan'ın Türkiye'ye dönmemesi gerekitğini söyledi.


Mustafa Denizli'nin Arda Turan yorumu


TRT Spor'da konuşan Mustafa Denizli, "Arda Turan'ın Türkiye'ye dönmemesi lazım. Huzuru da kaçar, oynama isteği de kaçar. Bence dönmemesi lazım. O mücadeleyi verecek. Her oyuncu böyle dönemler yaşayabilir. Yılmayacak, çalışacak. Barcelona'ya gitmeden, bir çizgi alttaki Atletico Madrid'deydi. Hala öyle takımlarda oynama şansı var. Zaten Arda Türkiye'ye gelmez" diye konuştu. 
 

Galatasaray'da Arda Turan transferi olacak mı?

FutbolArena, Arda Turan transferi konusunda yetkililere ulaştı. Galatasaraylı idareciler, "Arda Turan, şu anda Galatasaray'ın transfer gündeminde yok. Sezon başında, düşündük, görüştük. Ancak gerçekler var. Arda, Barcelona'dan yıllık 6,5 milyon euro alıyor. Arda,  elde ettiği yıllık 6-6,5 milyon euroluk garanti ücreti ile sarı kırmızılı takım içinde maaş dengesini bozabilir. O yüzden Arda'nın transferi mali açıdan da kolay değil. Ve nitekim gündemimizde Arda Turan'ın transferi yok" ifadesini kullandı.
Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)