comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da Ahmet Çalık ve Denayer planı

03 Haziran 2018, Pazar 15:33
Galatasaray'da Ahmet Çalık ve Denayer planı

Galatasaray'da gelecek sezon öncesinde kadro şekillenmeye başladı. Fatih Terim savunma hattı için yapılacak transferlere göre karar verecek.

FutbolArena Özel - Süper Lig'in şampiyonu Galatasaray, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde yarışacak güçlü bir kadro kurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Fatih Terim, gelecek sezon takımda kalacak ve gidecek oyunculara da karar vermeye çalışıyor. Geçen sezon fazla forma şansı bulamayan oyunculardan Ahmet Çalık'ın durumu Jason Denayer'in transferine göre şekillenecek.

UEFA'NIN YAPTIRIMLARI BELİRLEYİCİ OLACAK
Galatasaray'ın, FFP kapsamında UEFA'dan kadro kısıtlama cezası alması kuvvetle muhtemel. Galatasaray, Beşiktaş gibi UEFA'ya 21 oyuncu bildirme cezası alırsa bazı oyuncuları UEFA listesine bildiremeyecek. 

UEFA'nın 'kendi altyapından yetişen 4 futbolcuyu listeye bildirmek zorundasın' şeklindeki kriterine de dahil olmayan Ahmet Çalık gelecek sezon başka bir takıma kiralık gönderilebilir. 


Jason Denayer transferinde son durum


Galatasaray'da Fatih Terim'in beğendiği isimlerden biri olan ve geçen sezon sık sık forma şansı bulan Jason Denayer'in transferi düşünülüyor. Galatasaray gelecek sezon için Denayer'i tekrar transfer edebilir veya kiralayabilirse Ahmet Çalık'a da yol görünecek. 24 yaşındaki Ahmet Çalık, Denayer'in durumuna göre gelecek sezon takımda tutulacak veya bir takıma kiralık olarak gönderilecek.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"