comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da 4 başkan adayı FutbolArena'ya konuştu

24 Mayıs 2018, Perşembe 21:01
Galatasaray'da 4 başkan adayı FutbolArena'ya konuştu

Galatasaray'da gözler 26 Mayıs'takİ Genel Kurul'a çevrildi. Sarı Kırmızılı taraftarlar ve camianın odaklandığı seçim öncesinde 4 başkan adayı Ali Fatinoğlu, Ozan Korkut ve Dursun Özbek ile birlikte şu anda mevcut Başkan olan Mustafa Cengiz, FutbolArena'ya konuştu.

FutbolArena Özel - Galatasaray'da 26 Mayıs'ta yapılacak olan seçim öncesi 4 başkan adayı Ali Fatinoğlu, Ozan Korkut ve Dursun Özbek ile birlikte şu anda mevcut Başkan olan Mustafa Cengiz, FutbolArena'ya konuştu. 26 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek olan Genel Kurul'da 4 Başkan adayı projelerini ve Galatasaray'da yapılması gerekenleri anlattı. 

MUSTAFA CENGİZ:  "TRANSFERDE NOKTA ATIŞLARIMIZ DEVAM EDECEK"
Transferde nokta atışlarımız devam edecek. Çok ciddi bir scout ekibimiz var. Yönetim, teknik heyet ve hep birlikte Galatasaray'a yakışır bir şekilde hareket edeceğiz. "Fatih Terim ile çalışmak müthiş bir duygu. Sevgili hocamıza bıraktık mı, bir Arsene Wenger gibi hiç dön arkana bakma. Fatih hocanın olması bizim için büyük bir şans.

ALİ FATİNOĞLU: "GALATASARAY'IN ZARARI 127 MİLYON'DAN 427 MİLYON'A ÇIKTI"

Bu yönetimin 1 yıllık faliyetini ve denetimini konuşacağımız yerde, olay döndü "Ben ibra edilirsem aday olurum, ibra edilmezsem aday olmam. Biz seni ibra etmeyelim sen aday olma." Böyle bir bakış açısı nasıl olur? Yanlış konulular konuşuluyor. 2017'nin faaliyetlerinin sonucu başarılı değil mi? Galatasaray'ın parasına el uzan varsa ibra edilmez. Ali Fatinoğlu, Dursun Özbek'in ibra edilmesi gerektiğini söyledi dedilr. Ağzımdan böyle bir laf hiçbir zaman çıkmadı. 

Mali rakamlara göre gördüğüm, Galatasaray'ın kötü yönetildiğidir. Tersini söyleyen çıldırmıştır zaten. Galatasaray'ın zararı 172 milyon'dan 427 milyona çıktığı zaman siz burada nasıl iyi bir yönetimden bahsedebilirsiniz? Galatasaray'ın mal varlıkları 427 milyon azalmış. Galatasaray'ın para edecek en önemli yeri Florya ve Riva satılmış. Bunun geliri 3 taksitle gelecek. İlk taksidi geldi. Florya ve Riva'nın satış kararı alındı -ki, kulübün giderleri içinde faiz giderleri olmasın diye.  Fenerbahçe'de Ali Koç, Galatasaray'da Ali Fatinoğlu Türkiye'nin en başarılı iş adamları gelecek, kurtaracak. Hayır! Bizlerin elinde sihirli değnek yok. Gelirleri arttırmamız lazım, giderleri azaltmamız lazım. Buradaki su testisinin altındaki deliklerden kaçan suyu da kapatmamız lazım. 


 

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in seçim açıklamaları 


"ADAY OLDUM ÇÜNKÜ GEÇMİŞTEKİ BAZI PROJELERİ BİTİREMEMİŞTİK"

Bugün bir panelimiz vardı. 5.0 projemiz var. Galatasaray'ın geleceğini hazırlayan planların sunumunu yaptık. Geçmişteki bazı projeleri bitirememiştik. Yaklaşık 3 seneye yakın Galatasaray Spor Kulübü'ne hizmet ediyorum. Aslında 20 yıldır hizmet ediyorum ama kulüpte 3 yıllık hizmetim var. Bunun getirdiği deneyim silsilesi var. 

"BENİM TEK BİR MAKSADIM VAR"

Tek maksadım var. Galatasaray'ın geleceği hazırlanırken, geçmişin bana bütün bilgileri Galatasaray için kullanmak adına aday olmaya karar verdim. 

YENİ NESİL KAVRAMI NEDİR?

Yeni Nesil kavramı 25 yılda bir değişen bir şey. 113. yılımızı idrak ediyoruz. Biz 5. nesil olarak Galatasaray'dayız. 5.0, 5. nesli temsil ediyor. 5 ana projemiz var. 

"GAYRİMENKUL PROJELERİ OLMASAYDI SERMAYE ARTIŞI VE BUGÜNKÜ TRANSFERLER DE OLMAZDI"

Anlattıklarımı Galatasaraylı gibi dinlemek lazım. Galatasaray'ın hepimize aşıladığı değerlere bağlı olarak dinlemek lazım. Diyorum ki, çok eleştirildik. Biz ne yaptık? Riva ve Florya projelerini yaptık. Gayrimenkulleri değerlendirdik. Zaten gayrimenkuller neden aldı? Günü geldiği zaman değerlendirmek için. Ben bunu yaptım. 340 milyon TL gelir geldi. Bu para konmasaydı sermaye artışı mümkün değildi. 1. sermaye artışı 45 milyon TL. İkinci sermaye artışının hazırlığını yaptık. Finansal bir rahatlama geldi, nokta transferler yaptık. Eğer bu proje olmasaydı bunları yapamazdık. 

"ADA, GALATASARAY'IN İSTANBUL BOĞAZINDAKİ MÜHRÜDÜR"

Dursun Özbek talimatıyla Türkiye'de hiçbir yer yıkılmaz. Ada, Galatasaray'ın boğazdaki mührüdür. Bu mühür orada Galatasaraylılara hizmet etmek suretiyle kalacaktır. Kimse bunu değiştiremez. 

"EĞER SEÇİLİRSEK..."

Seçilirsek scout ekibi ve Fatih hocamızla beraber neler yapacağımız konusunda, tabi UEFA'nın kararı doğrultusunda, Galatasaray'ın yüzünü ağartacak işler yapacağız. 

Dursun Özbek, "Gelen yönetim masaya ne koyacak?" sorusuna verdiği yanıtta, "Biz önce seçim ertesi nasıl bir tablo aldığımıza bakacağız. Buna bağlı eylem planlarımızı geliştireceğiz. Ondan sonra neler yapacağımızı anlatırız. " dedi. 


 

Galatasaray'da aday Ozan Korkut'tan transfer açıklaması


''TEK ADAM YÖNETİM ŞEKİLLERİNE KARŞIYIZ''
 

''Galatasaray algımız farklı. Galatasaray bizim için bir duygu ve bam başka şeyler ifade ediyor. En büyük farkımız birlik ve beraberliğimiz. Biz bir ekibiz. Tek adam yönetim şekillerine karşıyız. Zaten bu bizim DNA'mızda yok. Evet başkan adayı benim ancak tüm ekip arkadaşlarımla bu göreve talibiz.''

- Mustafa Cengiz yönetimine destek olamak yerine neden siz aday olmayı tercih ettiniz?

''
Galatasaray ile ilgili algımızın tespit ettiğimiz problemlerin ve yapılması gereken işlerin, vizyonun sadece bizde olduğunu gördüğümüz için kendi algımız ile başarılı olabileceğimize kanaat getirdiğimiz için.''


Ozan Korkut, Fatih Terim ile çalışmayı düşünüyor mu?


''SPOR KULÜBÜYÜZ GAYRİMENKUL DEĞİL''

''Hedef küçültmeden hedef büyüteceğiz. Bizim asıl yerimiz Şampiyonlar Ligi'dir. Şampiyonlar Ligi'nde kalıcı olmak için herşeyi yapacağız. Öncelikle işi eksperine bırakmak lazım. Seçilir seçilmez Fatih Terim'i Sportif A.Ş Yönetim Kurulu üyesi olarak görmek istiyoruz. Biz bir spor kulübüyüz gayrimenkul kulübü değil. Hocamıza kendisine vizyonumuzu anlatacağız kendisinin görüşlerini alacağız birlikte karar vereceğiz. Alacağımız kararlar yalnızca sportif olmayacak idare ve mali de olacak. Fatih Terim içimizden birisi. Bizim değerlerimiz ile büyüyen birisi. Katkılarından dolayı her zaman müteşekkiriz.''- Üyeler size neden oy versin?

''Üyeler bence korkuya oy vermesinler umuda oy versinler. Gayet net.''

''BURAK ELMAS BAŞINDAN BERİ BİZDE''

''Görmüş olduğunuz ekip arkadaşlarımız ile 3 yıldır birlikteyiz. Kendisi hiç hesap kitap yapmadan görevi kabul etmiştir ancak mevcut yönetim ile göreve başlayıp uzlaşma sağlanamayacağını görünce istifa edip ayrılmak istemiştir. Şampiyonluk sürecinde istifasını gündeme getirip hatırlatmak istememiştir ancak şampiyonluk sonucunda başkana tekrar hatırlatarak istifa etmiştir. Zaten birlikte olduğumuz bir arkadaşımız. Ekibimizin başından beri parçasıdır. Biz geçtiğimiz dönem Dursun Özbek yönetiminden memnun olmadığımız için Mustafa Cengiz yönetimine oy vermiştik.'

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"