comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da 2019! Mali ibra, idari ibrasızlık

16 Ekim 2021, Cumartesi 13:52
Galatasaray'da 2019! Mali ibra, idari ibrasızlık

Galatasaray'ın eski başkanı Mustafa Cengiz, hastanede tedavi altında olması nedeniyle Galatasaray Mali Genel Kurul toplantısına katılamadı. Mustafa Cengiz ve yönetiminin görev yaptığı 2019 yılının mali ve idari anlamda ibra edilip edilmemesi yönünde oylama yapıldı. 

FutbolArena - Galatasaray Kulübünde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yapılamayan 2019 yılı olağan genel kurul toplantısı sürüyor. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen toplantı, kovid-19 salgını önlemleri kapsamında sadece kulüp üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıya basın mensupları veya misafirler alınmadı.

MUSTAFA CENGİZ YÖNETİMİ İÇİN MALİ VE İDARİ İBRA OYLAMASI YAPILACAK
Divan heyetinin oluşturulmasının ardından gündem maddeleriyle ilgili gelen talepler değerlendirildi. Mustafa Cengiz başkanlığındaki eski yönetim kurulunun 2019'daki faaliyetlerinden dolayı mali ve idari açıdan yapılacak ibra oylamasının kapalı gerçekleştirilmesi kararı alındı.

MUSTAFA CENGİZ HASTALIĞI NEDENİYLE KATILAMADI

Rahatsızlığından dolayı hastanede tedavi gören eski başkan Mustafa Cengiz toplantıya katılmadı. Cengiz başkanlığındaki eski yönetim kurulu adına konuşan eski yönetici Okan Böke, "Yaklaşık 44 ay vazife aldığımız Galatasaray Kulübünde 18 ayımız dünyanın da yaka silktiği pandemiyle geçti. Çok zor bir dönemden geçtik. Gerek kulübümüz içinde gerekse dışında elimizden gelenin en iyisini bize verilen yetkiler çerçevesinde yapmaya çalıştık. Hatasız kul olmaz. Yaptıklarımızı sizlerin takdirine bırakıyorum. Eleştirilerin her türlüsüne açığız. Dürüstlük ve sadakat ilkeleri ile kurucumuz Ali Sami beyin koltuğunun kılına zarar getirmediğimize sizi temin ederim." ifadelerini kullandı.

Okan Böke'nin konuşmasının ardından eski başkan yardımcısı Kaan Kançal ile yönetici Dorukhan Acar, 2019 yılı faaliyet raporuyla ilgili sunum gerçekleştirdi. Yönetim kurulunun ardından dönemin denetim kurulu da idari, hukuki ve mali konularla ilgili sunum yaptı. (AA)

MALİ YÖNDEN İBRA EDİLDİ, İDARİ YÖNDEN İBRA EDİLDİ

Galatasaray'da eski başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin görev yaptığı 2019 yılı mali yönden ibra edildi. İdari yönden ibra edilmedi. 

Mali ibra oylaması

306 red
310 evet
20 çekimser

İdari ibra oylaması

384 red
247 kabul
4 çekimser

YAKLAŞIK 16 SAAT SÜRDÜ


Galatasaray Genel Kurul toplantısı yaklaşık 16 saat sürdü ve gece saatlerinde devam eden toplantıda 2019 döneminde disiplin cezası alan kişilerin başvuruları görüşüldü. Daha önceki sözleri nedeniyle Disiplin Kurulu tarafından ihraç edilen Fatih Altaylı'nın disiplin cezası kaldırıldı. 


Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!