comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'da 1 senelik fatura 81 milyon Euro!

06 Mart 2018, Salı 11:21

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk için mücadele ederken geçen sezon Avrupa kupalarında boy gösterememnin faturası oldukça ağır oldu.

FutbolArena - Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de 50 puanla lider durumda bulunurken Football Benchmark adlı bir araştırma sitesi önemli bir veriye ulaştı.
 

Galatasaray'ın Avrupa'da yayın geliri zararı


Geçen sezon Avrupa kupalarında boy gösremeyen ve bu sezon da UEFA Avrupa Ligi'nde Temmuz ayında Östersunds'a sürpriz bir şekilde elenen Galatasaray'ın sadece geçen sezon girdiği zarar belli oldu.

Football Benchmark yaptığı araştırmaya göre, Galatasaray'ın Avrupa Kupaları'nda yer almamasının 1 sezonluk faturası oldukça kabarık. Sarı-Kırmızılı takımın yayın gelirlerindeki kaybının 2016-17 sezonu için 81 milyon Euro olması dikkat çekiyor..


Galatasaray'ın UEFA toplantısı ne zaman?


Galatasaray'ın FFP kriterleri kapsamında herhangi bir sorunla karşılaşmaması adına yoğun mesai harcayan Başkan Mustafa Cengiz bu sabah Cenevre'ye gitti.  UEFA'dan 9 Mart'taki kritik zirve öncesinde ön görüşme talebinde bulunan Galatasaray Başkanının bu talebine olumlu yanıt geldi.


Galatasaray UEFA'dan ceza alacak mı?


Sarı kırmızılı yönetimin bu talep ve yaklaşımını olumlu karşılayan UEFA yetkilileri, Galatasaray'ı İsviçre'ye davet etti. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de sabah saatlerinde UEFA ile ilk ve ön görüşmeyi yapmak adına İsviçre'ye gitti.
Mali İşler Direktörü Sedef Hacısalihoğlu da Cenevre'ye giderken ön görüşmede FFP kriterleri kapsamında Galatasaray Başkanı Cengiz ve ekibi, sarı kırmızılı kulübün hem iyi niyetini hem de mali sorunları çözmek adına aldığı önlemleri aktaracak.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.