comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a yazılan Arda Turan'dan flaş transfer kararı

21 Kasım 2017, Salı 10:08
Galatasaray'a yazılan Arda Turan'dan flaş transfer kararı

Galatasaray ile anılan Arda Turan, Barcelona Genel Direktörü Pep Segura ile yaptığı özel görüşmede İspanyol takımından ayrılmaya karar verdiğini açıkladı.

FutbolArena - Galatasaray'ın transfer gündeminde olduğu iddia edilen Barcelona'lı Milli yıldızımız Arda Turan, İspanyol devinden ayrılma kararı aldı. Arda Turan, Barcelona genel direktörü ile ayrılık için özel bir görüşme gerçekleştirdi.


Galatasaray, Arda Turan'ı transfer edecek mi?


Arda Turan, Barcelona'dan ayrılmak için Barcelona Genel Direktörü Pep Segura ile özel bir görüşme gerçekleştirdi. Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, Arda Turan, Barcelona'daki geleceğiyle ilgili kararını verdi. Galatasaray'ın devre arasında kadrosuna dahil etmeyi planladığı milli futbolcu, ilk kez çok somut bir hamle yaptı. Katalan devindeki geleceğiyle ilgili kararını nihayet veren Arda, bu sabah saatlerinde Barcelona kulübünün genel direktörü Pep Segura ile bir konuşma yaptı.


Görüşmede, Arda'nın kendi durumuyla ilgili talebini Segura'ya ilettiği ortaya çıktı. Milli futbolcunun, "Artık bir karar alma zamanımın geldiğinin farkındayım. Ayrılık konusunda yardımınıza ihtiyacım var" dediği ve şunları söylediği bildirildi:

''BU FİKRİM DEĞİŞMEYECEK''

"Barcelona dünyanın en büyük kulübü. Bu fikrim asla değişmeyecek. Burada oynamak benim hayalimdi, bunu da başardım. 'Barça'da oynamak istiyorum' dediğimde Türkiye'de bazı insanlar dalga geçmişti ama ben dünyanın en büyük, en özel kulübünde forma giymeyi başardım. Bununla da gurur duyuyorum."

''YETERİNCE ŞANS BULAMAYACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM''

"Burada olmaktan gurur duymakla beraber, gelecekte yeterince şans bulamayacağımı da görüyorum. Bana gelen teklifler var. Kariyerimin bu döneminde oynayacağım bir kulüpte yer almak istiyorum. Bu nedenle ara transfer döneminde yardımınız gerekli."


Galatasaray yönetiminden Arda Turan transferi açıklaması


Sportif Direktör Cenk Ergün de böyle bir girişim olmadığını ifade ederken sarı kırmızılı idareciler, “Arda Turan'ın transferi daha önce de ifade ettiğimiz gibi gündemimizde yok. Arda'nın transferi Ocak ayında değil, sezon sonunda gündeme gelebilir. Formülleri, maliyeti, transfer görüşmeleri sezon sonunda gerçekleşebilir. Şu anda Galatasaray takımında ön alanda önemli bir forma rekabeti var. Igor Tudor'un öncelikli olarak istediği tek isim Asamoah” ifadesini kullandılar.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)