comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a Voleybol Federasyonu'ndan cevap!

29 Mart 2018, Perşembe 21:43

Galatasaray kulübünün Vakıfbank maçı sonrasındaki "Adil kararlar verildiğine inanmıyoruz." açıklamalarına Türkiye Voleybol Federasyonu'ndan cevap geldi. 

FutbolArena - Galatasaray kulübünden Vakıfbank ile Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off yarı final Voleybol müsabakasının ardından adil olmayan kararlar olduğu şeklindeki açıklamasına Türkiye Voleybol Federasyonu'ndan geldi. 

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU'NDAN AÇIKLAMA!


27 Mart 2018 tarihinde VakıfBank ile Galatasaray takımları arasında oynanan Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off yarı final müsabakası sonrasında Galatasaray Bayan Voleybol Takımı başantrenörü Ataman GÜNEYLİGİL ile Galatasaray Spor Kulübü Voleybol Şubesi Sportif Direktörü Şükrü YENGİL tarafından MHGK ve müsabakanın hakemi hakkında yapılan haksız ve yersiz açıklamalar Federasyonumuzca üzüntüyle karşılanmıştır.

Federasyonumuzun eşit ve adaletli davranma hususlarında hassasiyeti söz konusu olup, sportif rekabet içerisinde müsabakanın hakemlerine ve federasyon temsilcilerine yapılacak saldırıların kabul edilmesi mümkün değildir. Söz konusu eylemler Federasyonun yetkili Kurullarınca incelenecek ve mevzuatın gerektirdiği işlemler yapılacaktır.


Vakıfbank - Galatasaray Voleybol maç haberleri

Galatasaray kulübü Kadın Voleybol takımının Vakıfbank'a 3-2 kaybettiği maçın ardından adil olmayan kararlar olduğunu vurgulayarak resmi internet sitesinden şu açıklamayı yaptı:

"ADİL OLDUĞUNA İNANMADIĞIMIZ KARARLAR..."

Sezona yarıştığı tüm kulvarlarda şampiyonluk hedefiyle başlayan Galatasaray Bayan Voleybol Takımımızın dün akşam oynanan Vestel Venus Sultanlar Ligi Yarı Final ikinci karşılaşması, adil olduğuna inanmakta zorlandığımız kararlar ile kaybedilmiştir.


"YILLARIN EMEĞİNİN ADİL OLMAYAN KARARLAR..."

Avrupa voleybolunun en büyük ligi olan Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin bu seviyeye ulaşmasında kulüp, oyuncu ve yöneticiler tarafından tüm özverili çalışmalar ortaya konulmasına rağmen yılların emeğinin adil olmayan kararlar ile yok sayılmasını üzüntüyle karşılamaktayız.

"ADİL VE DÜRÜST YÖNETİM..."

Galatasaray Spor Kulübü olarak beklentimiz tüm kulüplere eşit mesafede yaklaşıldığı adil ve tarafsız bir müsabaka ortamının sağlandığı bir ligde mücadele etmektir. İtiraz hakkını tamamlayan takımımızın bu durumundan yararlanılması üzüntü vericidir. Sadece takımımız için değil tüm takımların emeklerinin adil ve dürüst yönetimler ile korunmasını beklemek en tabii hakkımızdır.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.