comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a UEFA'dan gelecek ceza iddiası

27 Mart 2018, Salı 09:39

Galatasaray'ın UEFA ile yaşadığı birtakım ekonomik sorunlar nedeniyle Cenevre'de savunma yapması sonrası takımın ceza alıp almayacağı bir kez daha gündeme geldi.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, önceki haftalarda UEFA ile yaşanılan sorunlar nedeniyle yetkililere savunma vermişti. Galatasaray'ın bu savunma sonrası ceza alıp almayacağı merak konusu haline geldi.


UEFA'dan Galatasaray'a verilecek ceza


Galatasaray Kulübü'nden yapılan birçok açıklamada kulübün ceza almayacağı yönündeydi. Goal'in haberine göre, Sarı-Kırmızılılara daha önce Fenerbahçe'nin aldığı gibi tedbir kararı uygulanacak.

Bilindiği üzere, Fenerbahçe, UEFA'yla yaptığı anlaşma gereği 2019-20 sezonuna kadar her sezon biraz daha azalan hesap açığı vermeyi taahhüt etmiş, ayrıca UEFA katılım gelirlerine de el konmuştu.
 

Galatasaray, UEFA'dan ceza alacak mı?


Habertürk Gazetesi'nin haberine göre, UEFA'nın Finansal Fair-Play kuruluna geçtiğimiz ay detaylı bir sunum yapan Galatasaray yönetiminin gözü kulağı Nyon'dan gelecek haberde. Geçtiğimiz yıl aldığı ceza doğrultusunda Avrupa kupalarına katılamayan Cimbom, hem yaptığı başarılı sunum hem de Galatasaray'ın dev arena için önemi doğrultusunda aynı cezanın bir daha gelmeyeceğine inanıyor. Ancak mali anlamda büyük sıkıntılar içinde olan ve UEFA ile yaptığı anlaşmaya uymayan Sarı-Kırmızılı kulübe bir transfer yasağı cezasının gelme ihtimali gündemde.
AĞIRDAN ALIYORLAR 

Bu yüzden sezon sonu sözleşmeleri bitecek olan 7 oyuncusuyla henüz masaya oturmayan Mustafa Cengiz yönetimi, UEFA'dan çıkacak kararı bekliyor. Transfer çalışmalarını durduran G.Saray yönetimi, mevcut kadrosundaki oyuncularla mukavele uzatma işlemlerini de ağırdan alıyor. Olası bir transfer yasağı cezası durumunda şu anda gönderilmesi gündemde olan bazı oyuncularını mecburiyetten elde tutmayı planlayan Sarı-Kırmızılılar, bu yüzden tüm görüşmeleri erteliyor. Yetkililer, pazarlıklar için nabız yoklayan futbolcuların menajerlerine mayıs ayını işaret ediyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.