comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a UEFA'dan ceza gelmeyecek iddiası

09 Mart 2018, Cuma 09:25

Galatasaray'ın UEFA tarafından ceza alıp almayacağına yönelik yeni gelişmeler yaşanırken UEFA'nın men cezası vermeyeceği iddia edildi.

FutbolArena - Galatasaray'da kritik 9 Mart tarihi gelirken UEFA'nın Sarı-Kırmızılı kulübe ceza verip vermeyeceğine yönelik şok bir iddia gündeme geldi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve beraberindeki heyet UEFA'ya savunmasını yapmıştı.
 

Galatasaray'a ne ceza gelecek?


Sabah'ın haberine göre, Mustafa Cengiz'in 65 sayfalık sunumunda, oyuncu ücretlerinde yapılan indirimin yanı sıra devre arasında Ndiaye'nin satışını ve yeni sponsorluk anlaşmalarını ön plana çıkartacağı öğrenildi. Sarı-kırmızılı kulübe de iyi haber bugünkü sunum öncesinde geldi. UEFA'ya yakın kaynaklar, Galatasaray'ın Avrupa Kupaları'ndan men edilmesinin söz konusu olmadığını ve 4 yıllık bir gözetim süresinin uygulanacağını müjdelediler.
UEFA'nın konuyla ilgili net kararı bugün belli olacak.
 

Galatasaray'a UEFA'dan ceza gelecek mi?


Hürriyet Gazetesi'ne konuşan Galatasaray Spor Kulübü Başlanı Mustafa Cengiz, UEFA ile yapılacak görüşme öncesinde önemli ifadeler kullandı;

- UEFA ile ön görüşme nasıl geçti, izleniminiz nedir?

''Mali olarak UEFA'ya söyleyecek sözümüz yok. Şunu söyledik: Size geçmişi değil, doğruları söyleyeceğiz. Sizi kandırmaya gelmedik. Hayali rakamlarla yola çıkmadık. Bir yeniden ayağa kalkma, kıyam hareketiyiz. G.Saray Genel Kurulu, bu tabloya zaten gereken tepkiyi gösterdi.UEFA da zaten her şeyi biliyor. Kimlerin ödeme beklediğini biliyorlar. 

Hepsini temizleyeceğimizi söyledik. Bizim 2 yıla ihtiyacımız var. “Biz asla gelecek yıl size “‘Bizi affedin' demeyeceğiz” dedik.UEFA'nın amacı G.Saray'ı ve Türk futbolunu cezalandırmak değil, tersine yardımcı olmak. İnanın UEFA'daki hava bu. Asla ‘Ben cezalandırayım, kötülük edeyim' düşüncesinde değiller. UEFA bizi anladı.''

''BİZ YARIN EN KÖTÜ DURUMA GÖRE SUNUMUMUZU YAPACAĞIZ''

''
Reel, uygulanabilir ve elimizdeki mevcut mal varlığımız, potansiyelimizle en iyi durum, en kötü durum ve mevcut durum şeklinde projeksiyonlar hazırladık. En kötü duruma göre sunumu yapacağız. UEFA samimiyetimize inanmalı. Durumu olduğu gibi sergiledik. Doğru yönetildiğinde ben G.Saray'ın mali anlamda 3 yılda artıya geçeceğine inanıyorum.

Ama kaynakları anlamsızca dağıtırsak sonuç alamayız. 10 kez oynadı şu primi ver, 20 kere uçak bileti ver, babasına araba ver gibi sözleşmeler yaparsanız, el elde baş başta kalır. Bunların olmayacağını UEFA'ya bildirdik.''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.