comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a UEFA'dan ceza gelecek mi? Son dakika Mustafa Cengiz uyardı

30 Mart 2018, Cuma 20:57

Galatasaray'ın UEFA'dan ceza alıp almayacağı konusunda Başkan Mustafa Cengiz yeni açıklamalarda bulundu. A Spor'da konuşan Mustafa Cengiz, UEFA ile yaptıkları görüşmeyi detaylıca anlattı. 

FutbolArena - Galatasaray UEFA'dan ceza alacak mı? UEFA ile Galatasaray arasında yapılan toplantı nasıl geçti? Galatasaray taraftarlarının merak ettiği UEFA'dan ceza gelecek mi sorusu hakkında Başkan Mustafa Cengiz yeni açıklamalarda bulundu. 


Galatasaray'ın UEFA toplantısı son dakika haberleri (30 Mart 2018)


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA ile yaptıkları toplantı hakkında A Spor'a şunları söyledi:

"UEFA'NIN KOTASINI 100 MİLYON EURO AŞTIK"
Biz sunuma başladığımızda UEFA gerçekten biz ve Türk futbolu hakkında çok sıkıyız diyor. Çok şaşırdım. Sol tarafta UEFA'dan 4-5 kişi üst düzey görevliler, karşımızda 6 kişi UEFA Disiplin Komitesi var. Biz sunumuzu yapıyoruz. Daha 10. dakikada delegenin biri aynı şeyleri anlatmayın dedi. Biz tabi araya girdik, çok haklısınız dedik. Bizim size mali anlamda söyleyecek hiçbir şeyimiz yok. 3 yılda 130 milyon euro'ya yakın zarar etmişiz. Adamın sizi verdiği marj 30 milyon euro. 100 milyon euro aşılmış. 3 yılda 652 milyon TL zararımız var. Borç alacak farkı değil. Toparlayacağız diyorsunuz ve daha da artmış. Zaten her şey meydanda. Biz mali anlamda 4 yıllık projeksiyon içinde kötü, en kötü, normal ve en iyi durumu anlatabiliriz dedik. En kötüden itibaren sunumu yapmaya başladık. Sonuçta komite çok mutlu oldu, biz bunu hissediyoruz. 

"5+1 KAMPANYASINDAN 3.2 MİLYON TL GELİR ELDE ETTİK"

Şu anda storlerda müthiş bir hareket var. Yıllık 80 milyon TL olan brüt cüro, 120 milyon TL'ye doğru gidiyor. %65 artış var. Bunlar net kar. Faizsiz banka karı. Ayrıca kombine ve bilet satışlarında 17 milyon TL 2 aya yakın sürede hasılat elde ettik. Sadece 5+1 kampanyamıza 3.2 milyon TL dün itibariyle hasılat geldi. 

"UEFA'YA AYNEN ŞUNLARI DEDİM:"

UEFA, Türk takımlarının şampiyonalarda olmasını istiyor. Türkiye'nin bir futbol ülkesi olduğunu biliyor. Ben dedim ki, Türkiye futbolla yatıp futbolda kalkıyor. Sadece Galatasaray değil, bütünüyle Türk futbolu destekleyin ededim. Galatasaray için bu durumu 2 yılda düzelteceğine inanıyoruz. Türk takımlarını tolere edin. Devlerimizin de projeleri var çünkü. Sayın Bakanımız Osman Bak ile geceleri çok çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanımızın destek ve onayıyla amatör branş projesi gerçekleşti. Buradan tekrar teşekkür ediyorum ve ciddi bir gelir elde edeceğiz. Bunları UEFA'ya anlattık. Dedik ki, Galatasaray kanatlanmaya hazırlanan bir kuş. Eğer siz bu kanatları keserseniz bu kuş uçamaz. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.