comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a transfer mesajı! 'Sekidika'yı isterim'

14 Ocak 2020, Salı 19:42
Galatasaray'a transfer mesajı! 'Sekidika'yı isterim'

Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, Galatasaray'ın yeni transferi Jesse Sekidika ile ilgili, "Sekidika, benim 1 senedir takip ettiğim oyuncu. O transferi isterim. Galatasaray'ın kiralık olarak olumlu bakacağını düşünmüyorum" dedi.

FutbolArena - Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, İbrahim Yazıcı Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. İyi bir kamp dönemi geçirdiklerini ifade eden deneyimli teknik adam, Galatasaray'ın yeni transferi Jesse Sekidika'yı kadrosunda görmek istediğini söyledi.
 

Bursaspor, Jesse Sekidika'yı transfer edecek mi?


"2-3 bölgede eksikliklerimiz var. Sol bekte tek Onur var. Onun dışında sürpriz bölgeye transfer istiyorum. 1-2 gün içerisinde sağlıklı veri verebilirim. Tayfur Bingöl istediğimiz oyuncu. Maddi anlamda tıkanıklık var. Bugün bir görüşme daha olacak."

"SEKİDİKA'YI TAKIMIMDA GÖRMEK İSTERİM"
"Sekidika, benim 1 senedir takip ettiğim oyuncu. O transferi isterim. Galatasaray'ın kiralık olarak olumlu bakacağını düşünmüyorum. Yeni gelen bir transfer. Fatih Terim'in ısrarla istediği bir oyuncu. Galatasaray'ın oyuncuyu bırakmasını isterim. Böyle bir oyuncu bu ligde sprinter özelliklerle öne çıkıyor. Eskişehir'den beri takip ediyorum. Galatasaray doğru transfer yaptı. Kiralık verirlerse, oyuncu da bizi uygun görürse takımda görmek isterim."

"HEDEFİMİZ İLK 2'DE YER ALMAK"

"Play-off'u fazla kullanmak istemiyorum. Hedefimizin ilk 2 olması lazım. Ama istikrarı sağlamamız gerekiyor. Bu ligde 3 maç, 4 maç üst üste kazandığınız zaman iyi yerlere geliyoruz. Benim hedefim ilk 2 içerisinde Bursaspor'u şampiyon yapmaktır. Buna yürekten inanıyorum. O yüzden teklifi kabul ettim. Esnaflarda Bursaspor, formaları, kaşkolları görüyorum. Oyuncularım da büyük camia karakterini ortaya koyacaktır"

"EN AZ 3 TRANSFERE İHTİYACIMIZ VAR"

"Bu köprü altında çok sular geçer demiştim. Kampta, oyuncularımı çok daha iyi tanıdım. En azından mentalite anlamında iyi oldu. İkinci yarı çok kolay geçmeyecek. Rakiplerimiz de çok iyi transferler yaptı. Bizim en az 3 tane daha oyuncuya ihtiyacımız var. Bu 3 oyuncu rekabeti üst düzeye çıkartacak. Biz gençlerle, tecrübeli oyuncuları iyi kaynaştırdık. Bunun karşılığını güzel sinerji yakalayarak, taraftarımızla beraber Karagümrük maçında almak istiyoruz. Taraftarımız gelsin ve bize sahip çıksın. İkinci yarıyla beraber onları yanımızda görmek istiyoruz. Büyük Bursaspor taraftarını Karagümrük maçında görmek istiyorum" (İHA)

Son dakika Bursaspor Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)