comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a Manchester City'den Denayer tepkisi

24 Temmuz 2017, Pazartesi 23:27
Galatasaray'a Manchester City'den Denayer tepkisi

Galatasaray'ın bu sezon yeniden kiralamak istediği Jason Denayer transferinde Manchester City, sarı kırmızılı kulübe tepki gösterdi. 

FutbolArena Detay - Galatasaray Transfer çalışmaları kapsamında geçtiğimiz günlerde yeniden gündeme Jason Denayer konusunda Manchester City yönetimi Galatasaray'a tepkili. Sarı Kırmızılı takıma Manchester City'nin olumsuz yanıt vermesindeki perde arkası ise ortaya çıktı. 


Galatasaray Jason Denayer transferinde son durum


Manchester City, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Denayer konusunda Galatasaray'a olumsuz yanıt verdi. Bu kararın perde arasındaki nedenlerinden biri de Galatasaray'ın Denayer'i farklı mevkilerde kullanması ve stoperde yeterince süre alaması var. Galatasaray geçen sezon başında olduğu gibi bu sezon da Denayer'i tekrar istedi. 

MANCHESTER CITY, DENAYER'İ GEÇEN YIL DA VERMEDİ
2015-2016'da Galatasaray'ın kadrosunda kiralık olarak forma giyen oyuncu geçen sezon Galatasaray'a tekrar gelmek için Manchester City'den onay beklemiş ancak o onay çıkmamıştı. 

BU KARAR 2 SEZON ÖNCESİNE DAYANIYOR!

Transfer çalışmalarına devam eden Galatasaray, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Denayer için City'inin kapısını çaldı ve kiralamak istedi. Belçika Milli Takımı'nda da forma giyen oyuncu için İngiliz kulübü, Galatasaray'a yine olumsuz yanıt verdi. City'nin hocası Guardiola, “Premier Lig'de kalmalı ve kendini, futbolunu geliştirmeli. İngiltere'de kalmasını istiyorum” dedi. (DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!) 


GALATASARAY'I UYARMIŞLARDI

City'nin Denayer'i geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kiralık olarak vermeyeceğini iletmesinin ardındaki en önemli sebeplerin başında Denayer, Galatasaray'da oynarken, oyuncunun zaman zaman sağ bek olarak oynatılması ve stoperde yeterince süre verilmemesi var. Hatta bu durum nedeniyle City yetkilileri, Galatasaray'ı uyarmış ve bu olay nedeniyle ilişkilerin zarar göreceğini ifade etmişlerdi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!