comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a Kulüpler Birliği kararı neden haber verilmedi?

28 Kasım 2018, Çarşamba 21:13
Galatasaray'a Kulüpler Birliği kararı neden haber verilmedi?

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kulüpler Birliği kararı ve bildirisinden kendilerine haber verilmediği konusunda sitemde bulundu. Peki bu konu hakkında kim ne söyledi? Kulüpler Birliği Başkan Vekili Erol Bedir ve Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in açıklamaları şu şekilde: 

FutbolArena Detay - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kulüpler Birliği'nin aldığı karar ve yaptığı yazılı açıklama hakkında Lokomotiv Moskova maçı öncesinde konuştu. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mustafa Cengiz, kendilerinin bu bildiriden haberleri olmadığını, internetten gördüklerini ve bunun üzerine Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman'ı aradığını söyledi. 


Kulüpler Birliği Halis Özkahya ve Hüseyin Göçek kararı açıklaması


MUSTAFA CENGİZ: FİKRET ORMAN BANA GALATASARAY'A KARŞI DEKLARASYON OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, bu bildiri hakkında kendilerine haber verilmemesiyle ilgili olarak Kulüpler Birliği Başkanı Mustafa Cengiz'i aradığını söylerken, "Fikret Orman'ı bizi neden aramadıkları yönünde sordum. Bilgisi olmadığını ve Kulüpler Birliği'nden iki başkan vekilinin beni arayacağını söyledi." diye konuştu. Cengiz, buna rağmen kendilerinin hiçbir şekilde bilgilendirilmediği yönünde sitemde bulunurken, "Haberimiz olsaydı biz de imzalardık." ifadelerini kullandı. 
Öte yandan Kulüpler Birliği Başkan Vekili Erol Bedir ise A Spor'a yaptığı açıklamada, "Fikret Orman'ın kendisini aradığını ve böyle bir metin hazırlandığını söyledi. Bunun üzerine Anadolu kulüpleri olarak karşı oldukları konularla ilgili metine eklenmesi gereken şeyler olduğunu söyledim ve bunlar eklendi." diye konuştu. 

EROL BEDİR: "GALATASARAY'A HABER VERİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜM"

Kulüpler Birliği Başkan Vekili Erol Bedir, A Spor'a yaptığı açıklamada "Mustafa Cengiz'le görüştüğümde bana gelen listede isminin olmadığını söyledim. Fikret Orman veya kendilerinin görüşmüş olabileceğini düşündüm. Ortada bir karar alınmış. Sanki Galatasaray bir tarafta gibi görünüyor. Zannediyorum, görüşülseydi de her ne kadar adaletten hukuktan yana da olsa Mustafa Cengiz ve Galatasaray camiası bu bildiri ve bu açıklamaya katılmayabilirlerdi. O da onların hakları olurdu. Fikret Orman onun için aramamış olabilir." diye konuştu. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"