comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a FİBA'dan transfer yasağı

15 Ocak 2018, Pazartesi 13:04
Galatasaray'a FİBA'dan transfer yasağı

Galatasaray Spor Kulübü eski basketbolcusu ABD'li Russ Smith'e olan borçlarından dolayı transfer yasağı yedi.

FutbolArena - Galatasaray Spor Kulübüne eski basketbolcusu Russ Smith ile olan problemden dolayı transfer yasağı geldi.Galatasaray Odeabank'ın ABD'li basketbolcu Russ Smith'e borcu bulunuyordu. Galatasaray yönetimi yasağı FutbolArena'ya doğruladı.


Galatasaray'a FİBA'dan transfer yasağı


Galatasaray Spor Kulübü eski basketbolcusu ABD'li Russ Smith'e olan borçlarından dolayı transfer yasağı yedi. Sarı kırmızılı kulübün yöneticileri bu gelişmeyi FutbolArena'ya doğruladı.

''EVET YASAK GELDİ''
Galatasaray yönetimi FutbolArena'ya yaptığı açıklamada "Evet transfer yasağı cezası aldık. Ceza FIBA'dan geldi. Russ Smith'e olan borç yüzünden kulübümüze böyle bir yaptırım uygulandı" açıklaması yaptı.


Galatasaray Odeabank'ın transfer yasağı nasıl kalkar?


Galatasaray Spor Kulübü eski basketbolcusu ABD'li Russ Smith'e olan borçlarından dolayı transfer yasağı yedi. Peki Galatasaray Odeabank bu yasaktan kurtulabilir mi? Sarı kırmızılı yönetimin önünde iki seçenek bulunuyor. Birisi Russ Smith'e olan borcu tamamen ödeyecek.

Bir diğeri ise Galatasaray Odeabank ABD'li basketbolcu ile ödeme konusunda bir uzlaşma yapacak ve ücret konusunda el sıkışacak.


Galatasaray Odeabank'da Oktay Mahmuti'den transfer açıklaması


Galatasaray Odeabank Başantrenörü Oktay Mahmuti, Anadolu Efes mücadelesi sonrasında son topa kadar mücadele ettiklerini söyleyerek şunları kaydetti:

"İyi mücadele ettik. Maçtan kopmadık. Bunu alışkanlık haline getirmeliyiz. Daha çok çalışarak daha iyi yerlere varacağız. Kolay olmayacak ama çalışacağız. Sakatlarımız ve verim alamadığımız oyuncular var. Zor bir süreçteyiz ve bu yola beraber girdiysek hep beraber bu yolda mücadele edeceğiz."

OKTAY MAHMUTİ'DEN TRANSFER SÖZLERİ

Mahmuti, yönetimle konuşarak takımı güçlendirmek için transfer yapmak istediklerini belirtti.

Sarı-kırmızılıların genç oyuncusu Ege Arar ise "Bizim açımızdan yeni bir süreç başladı. İyi mücadele ettik. Anadolu Efes iyi oynadı ve kazandı. Onları tebrik ediyorum." şeklinde konuştu. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)