comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a Feghouli müjdesi! Asıl gerçek...

21 Ağustos 2017, Pazartesi 21:45
Galatasaray'a Feghouli müjdesi! Asıl gerçek...

Galatasaray'da Feghouli'nin sakatlığıyla ilgili sevindirici gelişmeler yaşanırken, Cezayirli futbolcunun sahalara ne zaman döneceği de belli oldu. 

FutbolArena Özel - Galatasaray'a Feghouli müjdesi! West Ham'dan sakat gelen yıldız futbolcunun artık hiçbir sorunu kalmadı ve yarından itibaren kondisyoner eşliğinde takımdan ayrı olarak çalışmalara başlayacak. Öte yandan Cezayirli yıldızın ne zaman Galatasaray forması giyeceği konusunda FutbolArena önemli bir gelişmeye ulaştı. 


Galatasaray'da Feghouli ne zaman oynayacak?


Galatasaray'ın West Ham'dan yeni transferi Sofiane Feghouli hakkında Kayserispor maçının ardından Cenk Ergün, "Milli takım arasına kadar bizimle olamayacak. West Ham'dan kalma bir sakatlığı var." ifadelerini kullanmıştı. Cezayirli yıldızın ise şu an itibariyle sakatlığı tamamen geçti. Ancak teknik direktör Tudor, bu konuda aceleci olmama kararı aldı. 

ŞU ANDA OYNAYABİLECEK DURUMDA
Galatasaray'ın yeni transferi Feghouli'nin sakatlığı tam anlamıyla geçti ve hazır. Bir an önce forma giymek isteyen Cezayirli yıldız için Tudor "acele etme" şeklinde uyarıda bulundu. Galatasaray teknik direktörü Tudor, sakatlıktan yeni çıkan futbolcuyu riske atmamak adına kondisyon ve fizik yüklemesi yapıldıktan sonra takıma dahil olmasını istiyor. Feghouli kesin olarak milli takım arasından sonra Antalyaspor maçında forma giyecek. 


Galatasaray'dan Feghouli'nin sakatlığı ile ilgil açıklama


Takım olarak çok şükür tam takım idman yapıyoruz. Feghouli ile ilgili olarak şunları söyleyebilirim; geldikten sonra, tedavisi yapıldı. Transfer döneminde olduğu için ve takımdan ayrı olduğu için düzgün bir tedavi görmemiş. Tedaviye çok hızlı cevap verdi. İyi durumda şu anda. Kondisyon açısından uzun süreli durmuş olduğu bir periyot var. Yarın da kondisyonerlerle birlikte takımdan ayrı olarak antrenmanlara başlayacak. Tedavilik bir durumu kalmadı, gayet iyi durumda. Takım ile arasında fark oluştuğu için önümüzdeki haftayı bu arayı kapatmak için geçirecek; daha sonra da oynayacak duruma gelecek. Şu anda bizim açımızdan kondisyonerlere teslim edilecek seviyeye geldi. Milli aradan sonra takıma yüzde 100 katılmış olur."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)