comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a eski futbolcusundan defans eleştirisi

28 Ağustos 2017, Pazartesi 17:42
Galatasaray'a eski futbolcusundan defans eleştirisi

Galatasaraylı eski futbolcu Muhammed Altıntaş, takımdaki son durumu değerlendirirken “Galatasaray hücumda iyi ama savunmayı göremedik” yorumunu yaptı.

FutbolArena - Galatasaray'ın eski futbolcularından Muhammed Altıntaş, sarı-kırmızılı ekibi değerlendirdi. Geride kalan 3 haftada Galatasaray'ın hücum gücünü izlediklerini söyleyen Altıntaş, “Ciddi bir rakiple oynadıkları zaman savunmayı da görürüz ve o zaman doğru yorum yapabiliriz” ifadelerini kullandı. Altıntaş, Mircea Lucescu'yla ilgili olarak da daha sonra yorum yapacağını ifade etti. 
 

Muhammed Altıntaş'tan Galatasaray ve Igor Tudor yorumları


Galatasaray'ın eski yıldızlarından Muhammed Altıntaş, Igor Tudor'un yeni Galatasaray'ı ve Milli Takım'la ilgili olarak İHA'ya açıklamalarda bulundu. Östersunds maçıyla ilgili olarak konuşan Altıntaş, “Sezon başı ve hazırlık maçları ölçü olmaz Galatasaray adına. Östersunds maçı da sezon başına denk geldi. Futbolcunun adale yapısı, gücü tam detaylı görünmedi. Takım olarak da rakibi küçük görmüş olabilirler. Yeni bir takım oldukları için böyle bir kazanın olması normal. Bu Galatasaray için ölçü değil. Ligde 3'te 3 yaptılar ama hala yorum yapmak yanlış. Çünkü biz Galatasaray'ı şu ana kadar sadece ofansta rakibe saldırırken gördük. Rakip olarak karşısına çıkan takımlar pek denk değildi. İlerleyen zamanlarda güçlü rakiplerle Galatasaray'ın yapısı ortaya çıkar” ifadelerini kullandı. 3 maçını kazanan Galatasaray için, Milli maç arasının da çok önemli olduğunu söyleyen Altıntaş, “Kazanılan 3 maçtan sonra Milli aranın gelmesi futbolcuların nefes alması adına iyi oldu. Her kazanılan maçtan sonra futbolcular ve takım birbirine daha çok kenetlenebilir ve takım içinde varsa problemler, bunlar da kolay aşılabilir” dedi.


 

Muhammed Altıntaş'tan Mircea Lucescu yorumu 


Mircea Lucescu'nun Ukrayna ve Hırvatistan maçlarının kadrosuyla ilgili olarak da konuşan Muhammed Altıntaş, “Bir defa Lucescu'nun bir risk alması söz konusu. Önümüzdeki 4 maç çok önemli olduğu için ligdeki tecrübeli oyunculardan faydalanmak istemiştir. Bir de şu anda takımlara baktığımızda sahada 2 ya da 3 Türk oyuncu görebiliyoruz. Daha önce milli olan futbolculardan faydalanmak istedi. Yeni oyuncuları takıma dahil etmemesi bence çok normal. Bu aşamayı atlatırsa, ilerleyen dönemde daha farklı bir takım oluşturabilir. Hırvatistan ve Ukrayna maçı bizim için çok tehlikeli. Grubun ilk 2 sırasını bunlar oluşturuyor. Bu takımları aşabilmek çok zor. Otomatikman takımın morali açısından inşallah kazanıp 2 maçı iyi atlatırlar ve hedefi tuttururuz” diye konuştu.
 

Mircea Lucescu milli takımda başarılı olur mu?


Mircea Lucescu'nun Milli Takım'ın başına geçmesiyle ilgili olarak yorum yapmaktan kaçınan Muhammed Altıntaş, “Şu anda Lucescu hakkında konuşamam. Onun hakkında farklı şeyler konuşabilirdim ama şu anda olumlu ya da olumsuz konuşmak yanlış olur. Bence bu konuyu daha sonra konuşalım. İçimdekinin ne olduğu ben zaten biliyorum, bunu ilerleyen dönemde anlatabilirim ama şu anda 4 maça kilitlendik. Bu maçları atlattıktan sonra ben Lucescu'yla ilgili görüşümü bildiririm. Lucescu'nun Hırvatistan ve Ukrayna maçlarında alacağı sonuçlar ölçü değil. Bu maçları kaybetsek dahi ‘Lucescu bu maçları niye kaybetti' demek yanlış olur. Lucescu hakkında yorumum var ama şu anda yapmayacağım, ilerleyen zamanlarda yapacağım” açıklamalarında bulundu.
 

Türkiye, Hırvatistan ve Ukrayna maçlarını kazanır mı?


Milli Takım'ın gruplarda ters puan kayıpları yaşadığını söyleyen Altıntaş, “Ukrayna da, Hırvatistan da iyi seviyede. Biz şu anda ‘Bu maçları kazanacağız' diyoruz ama onlar da ‘Nasıl kazanacaksın. Biz sana bu maçları vermeyeceğiz' diyor. Mahalle maçı oynamıyoruz ki. Bence toplum olarak bazı şeyleri öğrenmemiz lazım. Bu 2 maçı kazanacağız diye havaya girmememiz lazım. Ayağımızı denk tutmamız lazım” şeklinde konuştu. Altıntaş, Süper Lig yarışıyla ilgili olarak da, “Şu anda ligin başı. 5 ya da 6. haftadan sonra her takım kendisini gösterir. Şu anda takımlar hakkında yorum yapmak yanlış. Bunu kendim de yaşadım. Önemli olan ilk 5 haftayı ne kadar az kayıpla atlatırsan, bu sana ilerleyen dönemde motivasyon sağlar. Bu küme düşmemek için mücadele eden takımlar için de geçerli, şampiyonluğa oynayan takımlar için de geçerli” diyerek sözlerini tamamladı.
Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.