comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a De Jong transferinde Ajax şoku

28 Ağustos 2017, Pazartesi 18:34
Galatasaray'a De Jong transferinde Ajax şoku

Galatasaray'da gözden çıkarılan ve gönderilmesi planan De Jong'un Ajax'a transferinde sarı kırmızılı yönetimi şoke eden bir gelişme yaşandı. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'da Nigel Jong'un Ajax'a transferinde flaş gelişme! Sarı Kırmızılı takımda gözden çıkarılan Hollandalı futbolcuyu isteyen Ajax'ın yapılan görüşmeler sonrasında bu transferden vazgeçtiği açıklandı. GS Transfer gelişmeleriyle ilgili tüm haberler FutbolArena'da! 
 

Galatasaray'da Nigel De Jong ayrılıyor mu?


Sarı Kırmızılı takımda teknik direktör Tudor tarafından gözden çıkarılan ve kadro dışı bırakılan De Jong'a, Hollanda Ligi takımlarından Ajax talip olmuştu. Ancak Ajax'ın De Jong'un menajeriyle yaptığı görüşmenin ardından bu transferden vazgeçtiği açıklandı. 

Ajax teknik heyeti şu an itibariyle De Jong'un kendilerine uygun bir transfer olmadığını karar vererek başka bir isime yöneldiler. Yapılan transfer görüşmesinde herhangi bir mali şart konuşulmadan Ajax'ın direkt olarak De Jong'un performansıyla ilgili böyle bir karar aldığı kaydedildi. 
SİEM DE JONG İLE SÖZLEŞME İMZALANDI

Galatasaraylı Nigel De Jong'un transferinden vazgeçen Ajax, Newcastle'dan 28 yaşındaki Siem De Jong ile sözleşme imzaladı ve bu transferi duyurdu. Hollanda ekibi için de böylelikle Nigel De Jong defteri kapandı. 


 

Galatasaray'da hangi futbolcular gönderilecek?


Gelecek sezon takımda düşünülmeyen Sinan'ın ayrılması için geri sayım sürerken gelen teklifleri beğenmeyen 4 isim (Hakan Balta, Nigel de Jong, Ryan Donk ve Luis Cavanda) başkan Dursun Özbek'in de sabrını taşırdı. Sözleşmesi devam eden fakat bundan sonra kadroda yer almayacakları iletilen oyunculardan eski kaptan Hakan Balta 1 milyon 250 bin Euro kazanıyor. De Jong, yıllık 2.5 milyon Euro alırken Donk 1.5 milyon Euro ve Cavanda da 875 bin Euro kazanıyor.

Takımda yer almayacak bu dört oyuncuya verilen toplam 6 milyon 125 bin Euro'luk rakam, G.Saray'ın bir yandan transfer yapmasına engel olurken diğer taraftan da UEFA ile yapılan anlaşmada zorluk yaratıyor. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)