comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a büyük övgü! "Ohh be dünya varmış"

16 Ağustos 2017, Çarşamba 12:23
Galatasaray'a büyük övgü!

Galatasaray'ın Kayserispor karşısında aldığı galibiyetle ilgili Şansal Büyüka değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'da Süper Lig'de Kayserispor karşısında alınan galibiyet ve ortaya konulan futbol büyük beğeni kazandı. Milliyet yazarı Şansal Büyüka, sarı kırmızılı takımın sergilediği performansla ilgili övgü dolu ifadeler kullandı.
 

Galatasaray - Kayserispor maçı için Şansal Büyüka'nın yorumları


Milliyet Gazetesi'nde değerlendirmelerde bulunan Şansal Büyüka şunları söyledi:

"Ohh be, dünya varmış. Futbol seyrettik, kalite seyrettik, uzun yıllardan sonra Galatasaray'ı seyrettik. Futbolun keyfine vardık, mücadelenin, kalitenin, birbirinden güzel gollerin tadını çıkartttık.
Yeni Galatasaray için çok şey söylenebilir. Gomis'in öldürücü deparları, Belhanda'nın kadife ayakları,özellikle Fernando'nun hayranlık uyandıran oyunu, Mariano'nun bitmek bilmeyen atakları, Ndiaye'nin bir slalomcuyu andıran driplingleri, hepsi tamam, hepsine alkış...

Ancak beni etkileyen, her şeyden çok daha fazla etkileyen bir başka oyun anlayışı var; Yaratıcılıkta sorun yaşamayan Galatasaray, yıpratıcılıkta da mükemmel noktaya gelmiş gibi... Kaptırılan her topta, en az 2-3 Galatasaraylı kaptırdıkları o topu almak için rakibin üstüne adeta “Pitbull” gibi saldırıyorlar, adeta parçalıyorlar ve topu geri kazanıyorlar. Baktığınızda bu süre 10 saniyeyi geçmiyor ki, mükemmel bir zamanlama bu...

Daha bu takıma girecek oyuncular var. Bu haliyle büyük beğeni kazanan futbolcuların daha üstlerine koyacakları, alacakları mesafeler var. Çok beğendiğimiz Mariano için bile Nihat Kahveci, “daha durun, çok daha iyi Mariano izleyeceksiniz” demedi mi?

Bu kadar kaliteli oyuncunun toplandığı takımda “yaratıcılık” sorunu yok. “Yıpratıcılık” derseniz daha şimdiden tavan yapmış gibi... Görünen o ki futbol keyfimize bu sezon Galatasaray da katılıyor. Belhanda'nın taklalarını, Gomis'in aslan pençelerini sıkça izleyecek gibiyiz, ne güzel... Futbola renk gelsin, futbola kalite gelsin, futbolun keyfi geri gelsin, bizim istediğimiz bu..."

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.