comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray'a Ali Palabıyık çağrısı! "FIFA ve UEFA'ya gitmeli"

16 Nisan 2019, Salı 12:14
Galatasaray'a Ali Palabıyık çağrısı!

Spor yorumcusu Levent Tüzemen, Galatasaray'ın Ali Palabıyık ile ilgili FIFA ve UEFA'ya gitmesi gerektiğini söyledi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin ardından hakem Ali Palabıyık'ın kararlarıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Sarı kırmızılıların VAR konuşmalarını talep etmesinin ardından spor yorumcusu Levent Tüzemen'den de bir çağrı geldi. Sabah yazarı Tüzemen, Galatasaray'ın derbi maçın görüntüleriyle FIFA ve UEFA'ya başvurması gerektiğini söyledi. 
 

Galatasaray Haberleri: Levent Tüzemen'den Ali Palabıyık için FIFA ve UEFA çağrısı


Sabah Gazetesi'nde değerlendirmelerde bulunan Levent Tüzemen, "Terim, ilk F.Bahçe maçında hakem Fırat Aydınus'a, "Maçın içine ettin" dediği için ciddi bir ceza aldı. Yardımcı hakemine aleni küfür eden Fırat Aydınus, 1 ay ceza aldı. Bu cezanın da büyük bölümü milli maç aralığında eridi. Terim'i serzenişlerinde haklı buluyorum. Ama ne kadar şikâyet ederse etsin durum değişmiyor, hata yapan ödüllendiriliyor. Ümit Öztürk arkası olmadığı için infaz ediliyor, Ali Palabıyık torpilli olduğu için korunuyor. G.Saray yönetiminin yerinde olsam bu maçın görüntülerini FIFA ve UEFA'ya gönderip altına da "İşte sizin Avrupa'da görev verdiğiniz hakemin gerçek yüzü budur. VAR protokolüne bile uymayan bir hakem" derim. Taraftar da FIFA'ya Ali Palabıyık'ın hatalarını görüntülerle bıkıp usanmadan, sonuç alınıncaya kadar yollamalıdır." dedi.
 

Ali Palabıyık ile Bülent Yıldırım arasındaki VAR konuşması


Fenrbahçe - Galatasaray derbisinde özellikle sarı lacivertlilerin attığı golden önce Feghouli ile Dirar arasında yaşanan pozisyonla igili VAR konuşmaları merak ediliyordu. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre hakemler arasındaki diyalog şu şekilde oldu:

Bülent Yıldırım: "Hocam Feghouli'ye faul olabilir, bakmanı tavsiye ederim."
Ali Palabıyık: "Faul yok, pozisyon temiz."Ali Palabıyık, Mehmet Topal'ın Linnes'e yaptığı hareketi ise, "Topal temastan sonra dizini kırdı, kötü niyeti yoktu" dedi.
 

Galatasaray Haberleri: VAR konuşmaları yayınlanacak mı?


AK Parti kurucularından eski TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Futbol siyasetten daha gergin. Hakem hatalarının en aza indirilmesi için Video Hakem sistemini AK Parti olarak biz getirdik. Dün akşamki derbi sonrası ortalık ayağa kalktı. Federasyonumuza çağrı yapıyorum, yapılması gereken şey VAR kayıtlarının kamuoyu ile paylaşılmasıdır." dedi.
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (19 Temmuz 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.