comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray yönetiminin Ryan Babel ve Kasımpaşa

29 Eylül 2017, Cuma 19:13
Galatasaray yönetiminin Ryan Babel ve Kasımpaşa

Galatasaray yönetimi geçtiğimiz sezonlarda almayı düşündüğü ancak vazgeçtiği Babel konusunda pişmanlık yaşıyor.

FutbolArena Özel - Galatasaray, Ryan Babel'in, Beşiktaş forması ile sergilediği başarılı performansın pişmanlığını yaşıyor. Galatasaray yönetimi içinde Kasımpaşa kulübüne de bir tepki var.


Kasımpaşa'nın Galatasaray'a verdiği Babel tavsiyesi


Galatasaray, Ryan Donk'u kadrosuna kattığı dönemde Babel de, sarı kırmızılı takıma gelmek istemişti. 

2015-2016 sezonu başında Kasımpaşa'nın Birleşik Arap Emirlikleri takımı Al-Ain FC'ye sattığı Babel, buraya uyum sağlayamamış ve devrede Galatasaray'a gelmek istemişti. O günlerde Donk'un transferini bitiren Galatasaray yönetimi, Babel'i de eski kulübü Kasımpaşa'nın yöneticilerine sordu.
SAKAT DEMİŞLERDİ

Galatasaray yönetimi Kasımpaşa yöneticilerinden gelen "Omzunda artık kronik hale gelen bir sakatlık var. Düzenli ve sürekli forma giyemez. Omzundaki sorun onu çok etkiliyor" şeklindeki referans üzerine Hollandalı oyuncuyu almaktan vazgeçti.

Ertesi sezonun ilk devresinde Deportivo'ya transfer olan ve burada gösterdiği performansla da Beşiktaş'a transfer olan Babel siyah beyazlı forma ile üst düzey işlere imza atıp Hollanda Milli Takımına kadar yükseldi. Bu durum Galatasaray yönetimi içinde de 2 yıl önce yaşanan bu detayın konuşulmasına neden oldu...

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)