comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray yönetimine Uğur Karakullukçu'dan sert tepki: "Bu büyük skandal"

15 Temmuz 2017, Cumartesi 00:21
Galatasaray yönetimine Uğur Karakullukçu'dan sert tepki:

Galatasaray yönetiminin davalık olduğu Olcan Adın konusunda hazırladığı savunmayı Uğur Karakullukçu yoğun bir şekilde eleştirirken, yönetime de sert tepki gösterdi. 

FutbolArena - Galatasaray ile Olcan Adın arasında Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun verdiği kararların onanmasına oybirliğiyle karar verildi. Karara göre Galatasaray, Olcan Adın'a 2.9 milyon Euro ödeme yapacak. Öte yandan sarı kırmızılı takımın savunması hakkında Uğur Karakullukçu Başkan Dursun Özbek ve yönetime sert tepki gösterdi. 


Galatasaray - Olcan Adın olayı


Galatasaray, tahkimden umduğunu bulamadı. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun 3 Mart'ta verdiği karara itiraz eden sarı-kırmızılı kulübe Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'ndan da ret cevabı geldi. Sarı-kırmızılı kulüpten ayrılıp Akhisar Belediyespor'a giden ve alacakları için başvuruda bulunan Olcan Adın için Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Galatasaray'ın futbolcuya 2.9 milyon Euro ödemesine karar vermişti. Ünal Aysal dönemini örnek gösteren sarı-kırmızılı kulüp, Tahkim Kurulu'na itiraz ederek "Bir önceki yönetim, futbolcu Olcan Adın'la 1.6, 1.7, 1.8 ve 1.9 milyon Euro gibi kabul edilemez sözleşme şartlarında anlaşmıştı. Sözleşmesi feshedilen oyuncu bu parayı hak ettiğini düşünüyorsa neden Akhisar'a 250 bin euro'ya imza attı" diyerek 2 yıl için Olcan Adın'a 500 bin Euro ödenmesi gerektiğini ifade etmişti.
 

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yönetimine tepki


Galatasaray yönetiminin Olcan Adın ile ilgili hazırladığı savunma karşısında Uğur Karakullukçu'dan sert tepki geldi. Sosyal medya hesabından savunmayı hazırlayan kişinin istifa etmesi gerektiğini savunan Uğur Karakullukçu, A Spor'da ise şunları söyledi:

"BU BÜYÜK BİR SKANDALDIR"
"Galatasaray inanılmaz kötü yönetiliyor. Kulübün kaderi 1 kişi seçilmiş, ihale bırakılmış. Başkan var, kardeşi var. Herhangi bir muhafelet yok, hiçbir şey yok. Takımda o kadar çok skandal var ki, Olcan Adın skandalı arada kaynadı. Östersunds, Sneijder, o bu. Hepsinin arasında Olcan Adın skandalı yatıyor. Hiç savunma vermezsin, "Kovdum, tazminatı da ödüyorum, yeter ki takımda olmasın" dersin, o bile bir şey. Bu savunmayı verenler istifa etsin. Hukuğun H'sinden anlamayan insanlar Galatasaray'ı yönetiyor ve bu tam anlamıyla skandaldır." ifadelerini kullandı. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.