comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray yönetimine Sneijder tepkisi

14 Temmuz 2017, Cuma 21:39
Galatasaray yönetimine Sneijder tepkisi

Galatasaray'da Sneijder ile yolların ayrılması sonucunda bu gelişme spor kamuoyunda da büyük yankı uyandırdı. Adnan Aybaba, Ömer Çatkıç ve Ahmet Akcan bu ayrılığı FutbolArena'ya değerlendirdi. 

FutbolArena - Galatasaray'da Wesley Sneijder ile sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedilmesi spor kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Ömer Çatkıç, Galatasaray eski teknik direktörlerinden Ahmet Akcan ve spor yorumcusu Adnan Aybaba, Sneijder ile yolların ayrılmasını FutbolArena'ya değerlendirdiler. 


Galatasaray'da Sneijder ile yolların ayrılması sonrası spor yazarları neler söyledi?


Galatasaray'da Sneijder'in sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedilmesiyle ilgili, Adnan Aybaba, Ömer Çatkıç ve Ahmet Akcan FutbolArena'ya konuştu. 


ÖMER ÇATKIÇ: "SNEİJDER İLE YOLLAR AYRILMASI DOĞRU KARAR"
"Sneijder ile yollar ayrıldı. Doğru mu yanlış mı karar olduğu tartışması var. Ben doğru karar olduğunu düşünüyorum. Sezon içerisinde de anlatmaya çalıştım. Artık bu tarzda 10 numara dünyada kalmadı. Ceza sahasına girmeyen, gol atmayan, sadece asist yapmaya çalışan bundan 5-10 yıl önceki futbolun 10 numaraları bu tarzdı. Belki Galatasaray taraftarlar arasında başarısızlık geldiği zaman Sneijder ön plana çıkacak ama Galatasaray yönetiminin futbolcuya dayalı düzeni bitirmesi gerekiyordu. O yüzden Tudor'un üzerinde Sneijder kılıç gibi duracaktı. Gönderilmesi doğru karardı. Ancak şu var: Sneijder'i gönderiyorsanız onun yerine gelecek adam gol katkısı yapmalı. Aynı Beşiktaş'ta Talisca örneği gibi. Eğer Belhanda gol noktalarında takımın gol yollarında o katkıyı sağlarsa, mutlaka Sneijder aranmayacaktır."

AHMET AKCAN: "GALATASARAY'IN SNEİJDER KALİTESİNDE OYUNCUYA İHTİYACI VAR"
"Sneijder ile Galatasaray'ın yolların ayrılmış olması son dönemin en önemli haberi. Çünkü Östersunds maçında da net bir şekilde görüldü ki, Galatasaray'ın Sneijder kalitesinde futbolcuya ihtiyaç var. Bazen teknik direktör, futbolcu uyumu istenilen seviyede olmayabilir. Maalesef kulüp için kayıp olarak gördüğüm bu tür ayrılıklar karşımıza çıkıyor. Her iki taraf için de hayırlı olsun. Ancak ben inanıyorum ki, Galatasaray'ın bu sezon Sneijder kalitesinde bir futbolcuya çok ihtiyacı olacak."

ADNAN AYBABA: "GALATASARAY'DA İLGİNÇ ŞEYLER OLUYOR"

"Hakikaten Galatasaray'da ilginç şeyler oluyor. Hiç de bitmiyor bu ilginçlikler. Diğer takımların taraftarları ne kadar mutlu. Belhanda'ya 8 milyon euro veriyorsunuz, Sneijder'i alacaklarına karşılık gönderiyorsunuz. Şimdi sormak lazım. Sneijder bir markadır, size değer katmıştır.Şu anda Hollanda milli takımında oynayan bir futbolcusudur. Siz şimdi Sneijder'i gönderip Belhanda'yı alıyorsanız ortada ciddi bir soru işareti vardır. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"