comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray yönetimine Metin Tekin'den Sneijder sorusu: "Madem..."

14 Temmuz 2017, Cuma 22:31
Galatasaray yönetimine Metin Tekin'den Sneijder sorusu:

Galatasaray'da Wesley Sneijder ile yolların ayrılmasının ardından yaşanan gelişmeleri ve süreci Metin Tekin, beIN Sports'ta değerlendirdi. 

FutbolArena - Galatasaray'da Wesley Sneijder ile yolların ayrılması spor kamuyounda büyük yankı uyandırdı. Hollandalı yıldızın sözleşmesinin feshedilmesinin ardından eski Beşiktaşlı futbolcu ve beIN Sports yorumcusu Metin Tekin önemli değerlendirmelerde bulundu. 


Galatasaray'da Sneijder'in ayrılması sonrası spor yazarları ne dedi?


Galatasaray'da Wesley Sneijder'in ayrılmasıyla ilgili olarak beIN Sports yorumcusu Metin Tekin süreci değerlendirdi. 


"MADEM FAYDANILACAK, NİYE 20 MİLYON EURO MADDESİ?"
"Beklenen bir gelişme. Bugüne kadar olan kararlardan ipuçlarını gördük. Benim için sürpriz olmadı. Sneijder antrenmanlara başladı ama bunun yönetim tarafından onaylanmayacağını düşünmüştük. Sözleşmedeki kritik madde şu, Sneijder Galatasaray'ın yarıştığı rakiplerden birine giderse 20 milyon euro ödemek zorunda. Madem Sneijder faydalanabilecek bir durumdaysa niye böyle bir madde koyuyorsunuz? Faydalanılacaksa siz faydalanın.


"TUDOR'A ÇOK İNANILDI"

Tudor'un görüşüne çok inanıldı. Bana göre Sneijder'de bu kadar kolay vazgeçilmemeliydi. Maliyet için söylemiyorum. Zaten 1 yıl daha mukavelesi var. 20 milyon euro maddesi koyulmamalıydı. En avantajlı şekilde gönderebilecek, kendine maddi getiri sağlayacak şekilde Sneijder ile yollar ayrılsaydı daha mantıklı olacaktı."

"TUDOR'UN OYUNSAL SORUNUNA KATILMIYORUM"

"Tudor'un Sneijder ile kişisel sorunu değil, oyunuyla ilgili sorunu var. Ben buna katılmam ama. Sneijder gibi futbol donanımlı bir insanı, oynama isteği de varsa kullanırım. Ancak Tudor oyununda mı yoksa takımı yönetmesinde de mi sorun yaratacak diye düşünüyor bilmiyorum. Yıldız oyuncuları yöneteceksiniz ama. Galatasaray'ın hocasıysanız yıldız futbolcuları yönetmek zorundasınız."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (23 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.