comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray yönetimine Bülent Korkmaz'dan eleştiri: 'Siz bunu nasıl yaparsınız ya?'

28 Kasım 2017, Salı 01:15
Galatasaray yönetimine Bülent Korkmaz'dan eleştiri: 'Siz bunu nasıl yaparsınız ya?'

Galatasaraylı eski futbolcu Bülent Korkmaz, Alanyaspor maçı sonrasındaki basın toplantısıyla alakalı yönetimi sorumlu tuttu. 

FutbolArena - Galatasaray'ın, Süper Lig 13. haftasında Alanyaspor'u 2-0 mağlup ettiği maçın ardından basın toplantısında medyaya adeta ateş püsküren Igor Tudor'un açıklamaları gündeme oturdu. Tudor'un basına veryansın etmesiyle alakalı beIN Sports'ta konuşan Bülent Korkmaz hatanın yönetimde olduğunu söyledi. 
 

Galatasaray'da Tudor'un Alanyaspor maçı sonrası basın toplantısı


Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, Alanyaspor maçının ardından basın toplantısında gazetecileri eleştirerek, "Bu maçı kaybetseydik size göre ben gidiyordum. Bir hikaye yaratıyorsunuz sürekli. Sezon başında bizi şampiyon ilan ettiniz, şimdi de aşağı çekiyorsunuz." şeklinde adeta isyan etmişti. 

Galatasaraylı eski futbolcu Bülent Korkmaz, Tudor'un basın toplantısında söyledikleriyle alakalı, "Bu olayı yöneticiler yaptı. Tudor çıkmardı bu olayı. Bir hocayı korumak veya hoca hakkında çıkan olayları doğrulayıp veya yalanlamak yönetimin işidir. Başakşehir maçından sonra toplantı yapılacaktı. Yazılı rapor istendi. Bu olayları yöneticiler çıkardı. Galatasaray'ın teknik direktörünü medya ile karşı karşıya nasıl getirirsiniz? Bu yönetimin yaptığı büyük bir hatadır." ifadelerini kullandı. 
TUDOR NELER SÖYLEMİŞTİ?

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor'un Alanyaspor maçı sonrası basına yönelik yaptığı açıklamalar şu şekilde:

"Bir şeye ihtiyacı olduğunuz zaman bu şekilde kullanıyorsunuz. Gazeteci olarak olayı idrak etmek lazım. Beşiktaş maçı inanılmaz bir hayati maç dedim. Sizin gözünüzde hayati maç. Ancak bu maçtan sonra başka bir maç daha var. Kazansak da, kaybetsek de devam edecek. Beşiktaş maçından sonra daha çok müsabaka olacak. Ancak sizin için haber değeri taşımıyor. Siyah veya beyaz olması lazım. Kimseyi 1 maçla zirveye çıkarıp, 1 maçla yere indiremezsiniz. 

"BAŞKAN SÜREKLİ FLORYA'YA GELİYOR"

Başkan Florya'ya her hafta geliyor. Kazansak da, kaybetsek de bana ve takıma çok yakın bir başkanımız var. Uyarı değil bu. Zeki bir başkanımız var. Ne yapıyor, geliyor hocasına destek veriyor. Akıllı bir başkanın yapması gerekeni yapıyor. Mutlaka geliyor ve fikir alışverişlerinde bulunuyor. Başakşehir maçına gelirsek 5-1'lik mağlubiyet kabul edilebilir değil tabi. Benim inanılmaz canımı yaktı ve futbolcularımın da. Ancak şöyle bir şey var. Başakşehir geçen sene son ana kadar şampiyonluk için oynayan takım. Trabzon'a gidip yenilebilirsiniz. Şimdi öndeyiz ve bu konuştuğumuz takımlar ikinci yarıda bize gelecekler. Ev sahibi avantajıyla o maçı kazanma şansı artacak. Başakşehir maçını dikkatli bir şekilde analiz ederseniz, kesinlikle ben kendimi ve oyuncularımı da eleştiriyorum. Ancak maça baktığınız zaman %50, %50 bir maçtı. 5 şut, 5 gol! Biz 6-7 şut ama golleri bulamadık. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)