comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray yönetiminden UEFA hazırlığı

05 Mart 2018, Pazartesi 09:43

Galatasaray yönetimi ve başkan Musyafa Cengiz, 9 Mart'ta UEFA Finansal Fair Play görüşmesi kapsamında UEFA yetkilileri ile bir araya gelecek.

FutbolArena - Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, FFP kriteri nedeni ile 9 Mart günü UEFA yetkilileri ile kritik bir toplantı gerçekleştirecek. Sarı kırmızılı yönetim bu görüşme öncesinde büyük bir titizlikle hazırlık gerçekleştiriyor.

Futbolcuların geçmiş dönemden tüm alacaklarını ödeyen yönetim bugün de bonservis bedeli borçlarını kapatacak. Ödemeler için tek kuruş banka kredisi kullanmayan Galatasaray, 9 Mart'taki zirveye sıfır sorunla gitmek istiyor.


Galatasaray, UEFA'dan ceza alacak mı?


Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, göreve geldikleri günden bu yana önce futbol takımının alacakları sonra geciken ödemeleri bir bir ödeyen Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile yönetimi bugün, 9 Mart'taki UEFA Finansal Fair Play (FFP) zirvesi öncesinde önemli bir sorunu daha çözüme kavuşturacak. 
Sarı kırmızılı kulüp Rodrigues, Belhanda ve Feghouli'nin geciken bonservis bedelleri için PAOK, Dinamo Kiev ve West Ham kulüplerine toplam 3.5 milyon Euro ödeyecek. Kulüp böylece 9 Mart'taki zirveye sıfır sorunla gitmek istiyor.


Galatasaray'ın UEFA görüşmesinden çıkacak sonuç ne?


CENGİZ VE ALBAYRAK FARKI

Takıma  bugüne kadar 3 kez ödeme yapan yönetimin, nisan ayı ile birlikte futbolculara geçmiş dönemden tek kuruş borcu kalmayacağı belirtildi.  Önümüzdeki ay SPK tarafından onaylanan bedelli sermaye arttırımı ile 100 milyon TL'nin üzerinde bir kaynağın gireceği Galatasaray'da futbolcuların tüm alacakları da sıfırlanıp hak edişleri yatırılmış olacak. 

Şu ana kadar yapılan tüm ödemeler tek kuruş kredi kullanmadan gerçekleşirken Başkan Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak bu kaynağın yaratılmasında önemli rol oynadı.
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.