comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray yönetiminden Okan Buruk kararı

11 Aralık 2017, Pazartesi 11:29
Galatasaray yönetiminden Okan Buruk kararı

Galatasaray yönetimi teknik direktör Igor Tudor hakkında çarpıcı sözler ifade eden Akhisarspor teknik direktörü Okan Buruk hakkında neden açıklama yapmadı?

FutbolArena Özel - Galatasaray - Akhisarspor mücadelesinde tribüne gönderilen ve karşılaşma sonrasında sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Igor Tudor hakkında çarpıcı sözler sarf eden Okan Buruk hakkında Galatasaray yönetimi herhangi bir açıklama yapmama kararı aldı.


Galatasaray yönetimi Okan Buruk'a neden tepki göstermedi?


Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Okan Buruk, 90 dakika bitiminde Tudor'u hedef almış ve " Galatasaraylı eski bir futbolcu olarak Tudor gibi 2.sınıf bir teknik adamın Galatasaray'ı çalıştırmasından ötürü utanç duyuyorum" demişti. Bu açıklamalar Galatasaray yönetiminde de konuşuldu.

GELECEKTE GALATASARAY'I YÖNETME İHTİMALİ...
Ancak sarı kırmızılı kulüp, Okan Buruk'un açıklamalarında Galatasaray Kulübünü hedef almaması, gelecekte sarı kırmızılı takımı çalıştıracak potansiyele sahip olması ve Tudor'un da, sık sık rakip takım hocaları ile tartışması nedeniyle resmi bir açıklama yapmamaya karar verdi.

Bu nedenle Galatasaray kulübü Okan Buruk için açıklama yapmazken yönetici Burçin Aslan, kendi sosyal medya hesabından tepki göstermişti.


Okan Buruk, Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor hakkında ne söylemişti?


"TUDOR GİBİ VASIFSIZ ADAM, İKİNCİ SINIF HOCA"

''Herkesi insan yerine koymaları gerekiyor. Türkiye'deki tüm takımları eşit seviyeye getirmek gerekiyor. Böyle yaptıkları sürece Türk futbolu ilerlemiyor. Adaletsizlikten dolayı üzgünüm. Yan taraftaki kulübenin bana yaptıklarını görseniz. Tudor maçın başından beri bana konuşuyor. Eski Galatasaraylı futbolcu olarak Tudor gibi vasıfsız bir adamın buralarda olmasından utanç duyuyorum. Teknik adam teknik adamla konuşur mu? İkinci sınıf hocaların burada olması da üzücü. Senin benimle ne işin var? 

OKAN BURUK, TUDOR'UN ELİNİ İTTİ

Maç sonunda Okan Buruk, Tudor'un barış elini itti. Karşılaşma içinde tartışan iki teknik adamdan, Tudor stattan ayrılırken mixed zone'da karşılaştığı Okan Buruk'a sarılmak istedi. Okan Buruk, Tudor'un uzattığı eli iterek tersleyip stattan ayrıldı

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.