comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray yönetiminden Arda Turan açıklaması

16 Kasım 2017, Perşembe 14:36
Galatasaray yönetiminden Arda Turan açıklaması

Galatasaray yönetimi, Arda Turan iddialarına açıklık getirdi. Sarı kırmızılı yönetim, Barcelona'da forma giyen Arda Turan için bu sezon olarak ilgilenmediklerini belirtti.

FutbolArena Özel - Galatasaray yönetimi son günlerde gündeme gelen Arda Turan transferi konusuna açıklık getirdi. Sarı kırmızılı yönetim, Arda Turan transferinin gerçek olmadığını teknik direktör Igor Tudor'un önceliğinin başka yönde olduğunu belirtti.


Galatasaray, Arda Turan'ı transfer edecek mi?


Galatasaray idarecileri, Ocak ayında alınacağı ve başkan Dursun Özbek'in transferi için forma sponsoru NEF firması ile görüşme yaptığına dair iddialara yanıt geldi.

Sportif Direktör Cenk Ergün de böyle bir girişim olmadığını ifade ederken sarı kırmızılı idareciler, “Arda Turan'ın transferi daha önce de ifade ettiğimiz gibi gündemimizde yok. Arda'nın transferi Ocak ayında değil, sezon sonunda gündeme gelebilir. Formülleri, maliyeti, transfer görüşmeleri sezon sonunda gerçekleşebilir. Şu anda Galatasaray takımında ön alanda önemli bir forma rekabeti var. Igor Tudor'un öncelikli olarak istediği tek isim Asamoah” ifadesini kullandılar.


Galatasaray'ın devre arasında yapacağı transferler


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Kulüpler Birliği toplantısının çıkışında çok kısa konuşurken soruları yanıtlamaktan kaçındı. Takımının Başakşehir maçına en iyi şekilde hazırlandığını söyleyen Dursun Özbek, Asamoah ve Deniz Türüç transferleriyle ilgili olarak ise çalışmalarının sürdüğünü belirterek, detaylı bir açıklama yapmaktan kaçındı.
Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)