comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray yönetimi, Gaziantep'e gitti

28 Haziran 2018, Perşembe 13:04
Galatasaray yönetimi, Gaziantep'e gitti

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik, Gaziantep Galatasaraylılar Derneği'nin organize ettiği şampiyonluk kutlaması öncesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

FutbolArena - Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Yusuf Günay ve Mahmut Recevik ilk olarak Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette yönetime Gaziantep Galatasaraylılar Derneği Başkanı Zeki Kumru da eşlik etti. 
 

Galatasaray yönetimi Gaziantep Galatasaraylılar Derneği'nde


Süper Lig şampiyonluk kupasıyla birlikte gerçekleşen Valilik ziyaretinde; Başkan Mustafa Cengiz, Vali Ali Yerlikaya ile fikir alış verişinde bulunurken, Vali Ali Yerlikaya'ya üzerinde isminin yazılı olduğu 42 numaralı Galatasaray forması hediye edildi.

Ziyarette ayrıca LYS'de Gaziantep birincisi olan Berke Körlü de Başkan Mustafa Cengiz ve Vali Ali Yerlikaya ile bir araya geldi. Berke Körlü, başarısından ötürü tebrik edilirken Galatasaray Lisesi'nde eğitim hayatına devam etmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılacağı belirtildi.
Mustafa Cengiz ayrıca baba ocağı olan Gaziantep'in Nizip ilçesine de ziyarette bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Mahmut Recevik ile beraber Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan'ı makamında ziyaret ederken, görüşmede Gaziantep Milletvekili Ali Şahin ve Nizip Kaymakamı Kemal Şahin'in de yer aldı.
 
Nizipli sarı kırmızılı taraftarların da yoğun ilgi gösterdiği ziyarette Mustafa Cengiz taraftarlarımızla tek tek fotoğraf çektirdi.
Mustafa Cengiz, Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan'a üzerinde isminin yazılı olduğu 27 numaralı formayı hediye ederken, Nizip Gençlik Spor Kulübü Çim Hokeyi Takımı da Başkanımıza hediye takdim etti. Başkan Mustafa Cengiz'e ayrıca Nizip Sanat Edinme Merkezi'nde el işiyle yapılmış özel bir kılıç da armağan edildi.

Gaziantep Galatasaraylılar Derneği'nin organize ettiği şampiyonluk kutlamasında ise renkli görüntüler yaşandı. Ünlü sanatçı Rober Hatemo şarkılarıyla davetlilere keyifli anlar yaşatırken, efsane futbolcu Cevad Prekazi de geceye katkı sağlayan sponsorlara plaket takdim etti. 

"BİZİM İŞİMİZ CAMİANIN İŞİ"

Başkan Mustafa Cengiz, Galatasaray Televizyonu'ndan Alican Baykın'a Gaziantep ziyaretleriyle ilgili olarak “Çok mutluyum. Nizip'i de Antep'i de ziyaret ettim. Biz doğduğumuzdan beri Antep'in önemli bir kesimi Galatasaraylıdır. İnsanın doğduğu topraklarla bütünleşmesi, birlikte olması mutluluk verici. İşlerimiz bitmiyor. Babam 100 yaşında ölmüş mezar taşında ‘Yarın işim vardı' yazıyormuş. Bizim işimiz camianın işi. Bizim kendi özel işlerimizden daha değerli. İnşallah her şey hayırlı, mutlu, sağlıklı olur” açıklamasını yaparken Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımının elde ettiği şampiyonlukla ilgili olarak da “İki mutluluk bir arada yaşıyorum. Birincisi Nizip Çim Hokeyi Takımı dünya şampiyonu oldu. İkincisi Galatasaray'ımızın takımı Engelsiz Aslanlar, daha önce dünya şampiyonu olmuştu bugün de Türkiye şampiyonu oldu. Zor imkanlar içinde bunu başardılar. Başarıların bütün spor dallarında dünya şampiyonluklarıyla taçlandırılmasını bekliyorum ve umuyorum” ifadelerini kullandı. 

Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ise düzenlenen organizasyonlarla ilgili olarak “21. şampiyonluğumuzu kutladığımız bugünlerde geçen hafta Konya'daydık. Bugün de Sayın Başkanımızın memleketindeyiz. Mutlu bir gece geçirdik. Bütün Türkiye'de Galatasaraylı taraftarlar 21. şampiyonluğumuzu doyasıya kutluyor ve başkanımızın liderliğinde yaptığımız çalışmaları takdir ediyor. İnşallah bu çalışmalar bize 22. şampiyonluğu da getirecek” şeklinde konuştu. 

Yönetim Kurulu Üyelerinden Mahmut Recevik de “Bayramda Bodrum'daydık. Geçen hafta Konya'daydık. Bu sefer de Antep'teyiz. Nizip'te büyük bir coşkuyla karşılandık. Bütün halkımız bize gerekli ilgi ve alakayı gösterdi. Hepimiz her yere gidiyoruz. Taraftarımıza selam olsun, şampiyonluk hepimize kutlu olsun” sözleriyle görüş belirtti.  

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.