comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Yönetimi, Fatih Terim'i istemiyor mu?

04 Ağustos 2017, Cuma 09:37
Galatasaray Yönetimi, Fatih Terim'i istemiyor mu?

Galatasaray'da Mircea Lucescu'nun yapılan teklifi reddetmesi ve yönetimin Fatih Terim'e de gitmemiş olması kafaları karıştırıyor.

FutbolArena - Galatasaray'da teknik direktör kim olacak? Sarı kırmızılı taraftarların aklındaki en önemli soru bu... Geçen sezon 20. haftadan sonra takımın başına getirilen Hırvat teknik adamın bir farklılık yaratamaması ardından da yeni sezonda yaşanan Östersunds faciası, Igor Tudor'a olan güveni yok etti. Taraftarlar büyük maliyetle yapılan transferlerin ardından takımın başına 2011-2012 sezonu başında olduğu gibi Fatih Terim'in geçmesini istiyor ancak bekleyiş de sürüyor. 


Galatasaray yönetimi Fatih Terim'i istemediği için Mircea Lucescu'ya mı gitti?


Galatasaray Yönetimi Fatih Terim'in Milli Takımda görevinden alındığı süreçte tecrübeli teknik adamla görüşmeyip boştaki Mircea Lucescu ile görüşmeye gitti. 

Daha sonra Mircea Lucescu Galatasaray'ın teklifini reddetti ve Milli Takımın başına geçti. Galatasaray Yönetiminin bu hareketi, "Fatih Terim yerine Lucescu'yu düşündüler" şeklinde algılansa da Fanatik'in haberine göre durum farklı.


Galatasaray Yönetimi Fatih Terim'i istiyor


Lucescu'nun Türk Milli Takımı'nı seçmesinin ardından bir açıklama yapan Galatasaray Yönetimi, resmi sitede şu  ifadelere yer verdi: “Kulübümüz tarafından, Türkiye Futbol Federasyonu henüz Türkiye Futbol Direktörü Sayın Fatih Terim ile yolları ayırma kararı almadan önce, Sayın Mircea Lucescu'ya Sportif A.Ş. bünyesinde üst düzey yöneticilik teklifi yapılması yönünde bir adım atılmıştı. Ancak bu konudaki istişareler sürerken Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi, kendisine Türk Milli Takımı'nın teknik direktörlüğü görevini teklif etti. Sayın Lucescu da bu teklifi değerlendirerek görevi kabul etti. Sayın Lucescu'ya MilliTakım'da başarılar diler, yaşanan süreci spor kamuoyunun takdirine sunarız.” 
Bu açıklamalar aslında Fatih Terim için yazılmıştı. Alt metinde ‘Biz Lucescu ile görüşmeye karar verdiğimizde Fatih Terim görevdeydi' vurgusuna ağırlık verilmişti ancak Terim'in yine de 2. plana atılmış olmaya kırgın olabileceği düşünülüyor.

Dursun Özbek'in ise aklında Fatih Terim var. Igor Tudor ile sezona istenilen başlangıç yapılamazsa takımın başına Fatih Terim'in getirilmesi düşünülüyor.

Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.