comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm PFDK'da! Sebebi...

25 Ağustos 2017, Cuma 17:39
Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm PFDK'da! Sebebi...

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm, TFF tarafından yapılan açıklamaya göre PFDK'ya sevk edildi. 

FutbolArena - Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm, PFDK'ya sevk edildi. TFF'den yapılan açıklamada Ural Aküzüm'ün sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle sevk edildiği ifade edildi. Bunun yanı sıra Konyaspor da yine geçtiğimiz günlerde resmi internet sitesinde yapılan açıklamanın ardından Disiplin Kurulu'na sevk edildi. 
 

Galatasaraylı yönetici Ural Aküzüm neden PFDK'ya sevildi?


TFF'den yapılan açıklamada, GALATASARAY A.Ş. Kulübü idarecisi URAL AKÜZÜM'ün 24.08.2017 tarihinde medyada yaptığı "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir. ifadeleri kullanıldı. 

URAL AKÜZÜM NE SÖYLEMİŞTİ?
 

(TFF) Etik Kurulunun, teknik direktör Igor Tudor'un Kardemir Karabükspor'dan sarı-kırmızılılara geçmesiyle ilgili uyarı cezası verdiğini belirterek, uygulamaya tepki gösterdi.

Ural Aküzüm, "Kimse Galatasaray'a dürüstlük öğretemez" başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada, uyarı cezası kararını sert bir şekilde eleştirdi.

Sarı-kırmızılı kulübün yöneticisi, Galatasaray'ın Tudor ile 8 ay önce yaptığı sözleşmenin TFF tarafından tescil edildiğini aktararak, "Etik Kurulu, son derece taraflı bir karar almıştır. Galatasaray bundan 8 ay önce teknik direktörünü seçmiş, hukuka ve talimatlara uygun olarak sözleşmeyi imzalamış, bu sözleşme de TFF tarafından tescil edilmiştir. Ortada kurallara, talimatlara hele dürüstlüğe aykırı hiçbir şey yoktur." ifadelerini kullandı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.