comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Yasin Öztekin dönemi bitiyor! Menajeri Ahmet Bulut...

17 Nisan 2018, Salı 15:35

Galatasaray'da 2014-2015 sezonu başından beri 4 sezondur forma giyen Yasin Öztekin'in, sezon sonunda takımdan ayrılması bekleniyor.

FutbolArena Özel Galatasaray'ın tecrübeli futbolcusu Yasin Öztekin için menajeri Ahmet Bulut, teklifleri değerlendirmeye aldı!


Yasin Öztekin Galatasaray'dan ayrılacak mı?


Galatasaray ile kontratı sezon sonunda bitecek olan Yasin Öztekin için şanslar tükenmeye başladı. Fatih Terim'in uzun süredir forma şansı vermediği ve son olarak 4 Şubat'ta Sivasspor maçında oynama fırsatı bulan Yasin Öztekin ile sezon sonunda yolların ayrılması bekleniyor.

31 yaşındaki oyuncunun menajeri Ahmet Bulut'un da, Yasin'in Galatasaray'dan ayrılık olasılığının ağırlık kazanması üzerine kulüp bakmaya ve şimdiden transferi adına çalışmalara başladığı öğrenildi.
 

Yasin Öztekin Galatasaray'da ne kadar para kazanıyor?


2014-2015 sezonu başında Yasin Öztekin ile sözleşme imzalayan Galatasaray, o dönem sözleşmeye bir madde koydurmuş ve 2014 yılındaki kuru sabit tutmayı Yasin'e kabul ettirmişti. 
Galatasaray kulübünün Yasin Öztekin'e koydurduğu maddede "Futbolcuya yapılacak ödemeler, sözleşmenin imza tarihinde geçerli olan TCMB Euro Döviz Alış kuru üzerinden Türk Lirası'na çevrilerek, tüm sözleşme boyunca Türk Lirası olarak ödenecektir." ibaresi yer alıyordu.

Galatasaray bu ibare sayesinde Yasin'a bugünün Euro kuru üzerinden değil 2014 yılının Euro kuru üzerinden ödeme yapıyor. Yani bugün yaklaşık 5.1 olan Euro kuru, 2014'te yaklaşık 2.9 euro olduğu için Galatasaray, Yasin'e neredeyse yarı yarıya az maaş ödüyor. 

Bu sezon normalde 1 milyon 150 bin euro maaş alan Yasin'in sözleşmesinde bu ibare olmasa toplamda yaklaşık 5 milyon 800 bin TL kazanması gerekiyordu ancak Galatasaray 2014 yılındaki sözleşmesi sayesinde Yasin'e yılda yaklaşık olarak 3 milyon 335 bin TL ödüyor. Yani Galatasaray, sadece Yasin özelinde ve sadece dövizi sabitlediği için bile yaklaşık 2.5 milyon TL civarında bir kar elde edebildi. Ancak kulüpler için çok faydalı olan bu mantıklı hamle 3 büyüklerde sadece Yasin Öztekin için geçerli oldu. 

Geri kalan tüm futbolcuların döviz arttıkça maaşı yükselirken Yasin görünürde 1.150 milyon euro kazanmasına rağmen Galatasaray'ın en az maaş alan futbolcularından biri oldu. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (19 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.